تشدید وزوز گوش در مبتلایان به کرونا

به گزارش تور کانادا، تهران (پانا) - نتایج یک مطالعه نشان می دهد که بیماری کووید-19 می تواند علائم عارضه وزوز گوش را تشدید کند.

تشدید وزوز گوش در مبتلایان به کرونا

به گزارش ایسنا، وزوز گوش یکی از مسائل شایع در گوش است که ممکن است با ابتلا به بیماری کووید-19 تشدید شده یا حتی بر اثر آلوده شدن به کروناویروس ایجاد گردد.

همچنین در این مطالعه آمده است: افرادی که دچار عارضه وزوز گوش هستند ممکن است به دلیل تغییرات سبک زندگی ناشی از همه گیری بیماری با مسائل بیشتری روبرو باشند.

وزوز گوش شامل شنیدن صدا مانند صدای زنگ در گوش و سر است. این عارضه با کاهش احساس آرامش و بروز افسردگی و اضطراب همراه است.

محققان اظهار داشتند: یافته های این مطالعه پیچیدگی های مرتبط با تجربه عارضه وزوز گوش را نشان می دهد و اینکه چگونه هر دو فاکتور داخلی از قبیل افزایش اضطراب و احساس تنهایی و عوامل بیرونی مانند تغییر در عادات روزمره می توانند تاثیر قابل توجهی بر این شرایط داشته باشد.

در این آنالیز محققان به مطالعه روی بیش از 3100 نفر از 48 کشور دنیا که بیشتر آنان از مردم ایالات متحده و انگلیس بودند، پرداختند. آنان دریافتند حدود 40 درصد از افرادی با علائم کووید-19 با تشدید عارضه وزوز گوش روبرو شده اند.

بعضی از این بیماران همچنین گزارش نموده اند که عارضه وزوز گوش در آنان پس از بروز علائم کروناویروس بوده است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، در این مطالعه آمده است: در حالیکه قبل از همه گیری نیز افرادی به این عارضه مبتلا می شدند اما یافته های بدست آمده به این مفهوم است که عارضه وزوز گوشی در عین حال می تواند از علائم کووید طولانی در بعضی از بیماران باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 807

به "تشدید وزوز گوش در مبتلایان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید وزوز گوش در مبتلایان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید