خبرنگاران پژمانفر: قرارداد ویلموتس جهت قانونی خود را طی نکرده است

به گزارش تور کانادا، تهران- خبرنگاران- رییس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه عقد قرارداد با سرمربی سابق تیم ملی، مطرح نمود: هیات رییسه فدراسیون 8 روز پس از انعقاد قرارداد در جریان مفاد قرارداد ویلموتس قرار گرفته است.

خبرنگاران پژمانفر: قرارداد ویلموتس جهت قانونی خود را طی نکرده است

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از خانه ملت، نصرالله پژمانفر در نشست امروز کمیسیون اصل 90 که به موضوع آنالیز قرارداد مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی اختصاص داشت، ضمن گرامیداشت ایام عزاداری سید و سالار شهدا حضرت اباعبدالله حسین (ع) از حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش در این نشست و اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال به منظور پاسخگویی قدردانی کرد.

رییس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه یکی از وظایف کمیسیون اصل 90 آنالیز طرز کار دستگاه های مختلف در زیرمجموعه سه قوه است، اضافه کرد: قرارداد اخیر مارک ویلموتس برای مردم نگرانی جدی به وجود آورده که ضرورت داشت این پرونده در کمیسیون اصل 90 واکاوی گردد.

پژمانفر با بیان اینکه نوع عقد قرارداد با مارک ویلموتس موجب یک سرخوردگی برای آحاد مردم شده است، گفت: امروز دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی به این موضوع ورود نموده اند و با توجه به مسئولیت مستقیمی که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در این رابطه داشتند کمیسیون اصل 90 نیز به این مسئله ورود کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: امروز دشمن به دنبال این است که یک فضای ناامید نماینده و یأس در جامعه ایجاد کند و جمهوری اسلامی را متهم به این کند که حتی توانایی حل مسائل جزئی خود را ندارد و خسارات زیادی از این بابت به کشور وارد می گردد لذا همه باید یاری کنیم تا این مسئله روشن گردد و نشان دهیم کشور چابکی و چالاکی لازم را دارا است.

پژمانفر یادآور شد: اگر امروز رسانه های معاند رصد گردد می بینیم که چطور به موضوع قرارداد مارک ویلموتس می پردازند و چه اتهاماتی را متوجه نظام می نمایند، برهمین اساس کمیسیون اصل 90 برای شفاف شدن فضا و اینکه معین گردد ایراد در چه حوزه ای بوده است به این پرونده ورود نموده است.

وی اضافه کرد: این پرونده در کمیته اجتماعی کمیسیون اصل 90 باز بوده و از فراکسیون ورزش مجلس و کمیسیون فرهنگی نیز درخواست شده تا همه در کنار هم برای حل این مسئله چاره اندیشی کنیم.

این نماینده مجلس توضیح داد: براساس دستورالعمل ها و قوانین، هرنوع عقد قرارداد خارجی با اعضای کادر فنی تیم ملی باید به اطلاع کمیته فنی و توسعه فدراسیون رسیده باشد که براساس گزارش های واصله این مراحل قانونی در فدراسیون فوتبال طی نشده است و عقد قرارداد با این گزینه از راستا دیگری انجام شده است.

پژمانفر ادامه داد: نقش نظارتی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای ما در این زمینه نامعین است و همچنین گزارش ها و اسناد نشان می دهد علاوه بر اینکه کمیته فنی و توسعه در جریان عقد قرارداد نبوده هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز 8 روز پس از انعقاد قرارداد با مارک ویلموتس در جریان این قرارداد و مفاد آن قرار می گیرد.

رییس کمیسیون اصل 90 در پاسخ به بخشی از اظهارات وزیر ورزش که تاکید بر رفتار سیاسی در این پرونده بود، گفت: ماموریت کمیسیون اصل 90 آنالیز طرز کار سه قوه است که اگر اشکالی وجود داشته باشد این اشکال رفع گردد و به هیچ عنوان کسی به دنبال رفتار سیاسی و جناحی نخواهد بود، ورود به این پرونده یک ماموریت ذاتی و تکلیف قانونی است که بر عهده کمیسیون اصل 90 مجلس است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 693

به "خبرنگاران پژمانفر: قرارداد ویلموتس جهت قانونی خود را طی نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پژمانفر: قرارداد ویلموتس جهت قانونی خود را طی نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید