خبری از توزیع ماسک در داروخانه ها نیست، توزیع تامیفلو در داروخانه های منتخب

به گزارش تور کانادا، رئیس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه هنوز هیچ برنامه ای برای توزیع ماسک و دستکش در داروخانه ها جهت عرضه به بازار وجود ندارد، گفت: در این شرایط که حجم تقاضا برای داروهای ضدویروسی افزایش یافته، این داروها به وسیله داروخانه های منتخب و دولتی عرضه می گردد.

خبری از توزیع ماسک در داروخانه ها نیست، توزیع تامیفلو در داروخانه های منتخب

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

دکتر محمد باقر ضیا در گفت وگو با تور کانادا، با اشاره به شرایط توزیع ماسک و دستکش در داروخانه ها، گفت: مواد ضدعفونی نماینده و بهداشتی مانند الکل و ژل های ضدعفونی نماینده، به جز ماسک و دستکش به تدریج از فراوری، در داروخانه ها توزیع و توسط این واحدها با جدیت و مراقبت عرضه می شوند. در حال حاضر در بسیاری از شهرها و استان ها این اقدام در حال اجراست.

وی اضافه کرد: این در حالیست که هنوز هیچ اقدامی در راستای توزیع ماسک و دستکش در داروخانه ها انجام نشده و هیچ ماسک و دستکشی هم به داروخانه ها تحویل داده نشده است.

ضیا ادامه داد: می بینیم که ماسک و دستکش به راحتی در ابزار فروشی ها و سوپر مارکت ها و بسیاری از مراکزی که شناسنامه دار نیستند، با قیمت های گزاف به فروش می رسد، اما از آنجایی که شرکت های توزیع رسمی ماسک و دستکش ندارند که به داروخانه ها ارائه دهند و از طرفی داروخانه ها هم مجاز به خرید از جای دیگر نیستند، در نتیجه ماسک و دستکشی برای توزیع ندارند. مگر اینکه اجازه دهند که داروخانه ها با فاکتور از مراکزی که ماسک دارند، تهیه نمایند.

وی گفت: متاسفانه هنوز هیچ برنامه ای برای توزیع ماسک و دستکش به داروخانه ها برای عرضه این اقلام به مردم ارائه نشده است، در حالی که با کمال تاسف این اقلام در بازار آزاد عرضه می شوند و در ویترین مغازه ها زده اند که ماسک و دستکش داریم.

ضیا درباره شرایط داروهای ضد ویروس مانند تامی فلو که در درمان کرونا نیز بکار گرفته می شوند، گفت: از آنجایی که فشار مصرف بالا رفته است، طبیعتا این داروها از دسترسی کامل خارج شده و به وسیله داروخانه های منتخب و دولتی توزیع و عرضه می شوند. امیدوارم که دست اندکاران بتوانند به زودی عرضه را با تقاضا مطابقت دهند.

وی تاکید نمود: البته این قسمت از مساله به تقاضا بازمی شود. تامین و فراوری داروها در شرایط عادی برای احتیاجهای روتین بود، اما اکنون حجم تقاضا بسیار بالا رفته و تا زمانیکه تامین و فراوری بتواند خودش را با این تقاضا تطابق دهد، زمانبر خواهد بود. تصور می کنم که باید سطح فراوری افزایش یابد تا بتوانیم احتیاج را پوشش دهیم. به هر حال این کمبود در حال حاضر متاسفانه در بعضی از این داروها وجود دارد و توزیع آن هم به سمت داروخانه های منتخب و مراکز دولتی رفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 293

به "خبری از توزیع ماسک در داروخانه ها نیست، توزیع تامیفلو در داروخانه های منتخب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری از توزیع ماسک در داروخانه ها نیست، توزیع تامیفلو در داروخانه های منتخب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید