دسترسی اعضای فعال کتابخانه های عمومی به سرویس کتابخانه الکترونیکی طاقچه

به گزارش تور کانادا ، به نقل از نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد از امکان دسترسی اعضای فعال کتابخانه های عمومی به سرویس کتابخانه الکترونیکی اپلیکیشن طاقچه اطلاع داد و گفت: تعطیلی کتابخانه های عمومی به مدت دو ماه، بر اساس سیاست های ستاد ملی مبارزه با کرونا، مسئله دسترسی اعضای کتابخانه های عمومی به منابع خواندنی را تحت الشعاع قرار داد، بنابراین تمهیداتی اتخاذ شد تا فاصله بین اعضا و کتاب و کتابخوانی کم گردد.

دسترسی اعضای فعال کتابخانه های عمومی به سرویس کتابخانه الکترونیکی طاقچه

جهت دریافت خدمات اجرای نمونه طراحی روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

مهدی رمضانی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته با هدف دسترسی اعضای کتابخانه های عمومی به کتاب، گفت: ایجاد شبکه کتاب خوانان در پیغام رسان بومی بله و فعالیت کتابداران با ارائه فعالیت های فرهنگی و ترویجی در فضای مجازی ازجمله تصمیماتی بود که با همت و کوشش کتابداران، با موفقیت در حال انجام است.

رمضانی در ادامه اضافه کرد: امکان دسترسی اعضای کتابخانه های عمومی به بعضی خدمات سرویس دهندگان مجموعه های کتاب الکترونیکی، نیز ازجمله دیگر راهکارهای اتخاذ شده بود که بعد از آنالیز های لازم، اپلیکیشن طاقچه برای این منظور انتخاب شد. بعد از انعقاد تفاهم نامه ای با دست اندرکاران این اپلیکیشن مقرر شد، دسترسی رایگان اعضای منتخب کتابخانه های عمومی به خدمات الکترونیکی طاقچه بی نهایت این اپلیکیشن فراهم گردد.

معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتاب خوانی گفت: در ابتدا، فهرستی از اعضای کتابخانه های عمومی که طی سه ماهه انتها سال گذشته بیشترین میزان امانت کتاب را داشته اند، انتخاب و مقرر شد اشتراک رایگان و دسترسی به متن کامل هزاران عنوان کتاب در اپلیکیشن طاقچه برای این اعضای فراهم گردد.

رمضانی در انتها اشاره نمود: اعضای منتخب به وسیله پیغامک از نحوه دسترسی به این سرویس، مطلع خواهند شد. راهنمای استفاده از این سرویس نیز در نرم افزار سامانه مدیریت درج شده است. این سرویس از یکم اردیبهشت ماه فعال خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 356

به "دسترسی اعضای فعال کتابخانه های عمومی به سرویس کتابخانه الکترونیکی طاقچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی اعضای فعال کتابخانه های عمومی به سرویس کتابخانه الکترونیکی طاقچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید