دهمین دوره مناظرات دانشجویی 20 آبان در کرمانشاه کلید می خورد

به گزارش تور کانادا، مرحله مقدماتی دهمین دوره مناظرات دانشجویی از 20 آبان ماه در کرمانشاه کلید می خورد.

دهمین دوره مناظرات دانشجویی 20 آبان در کرمانشاه کلید می خورد

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از کرمانشاه، بهزاد خدادادی شاهیوند معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه از شروع به کار مرحله مقدماتی دهمین دوره مناظرات دانشجویی در استان از آبان ماه سال جاری اطلاع داد و گفت: این مناظرات از 20 آبان کلید می خورد و دانشجویان برای شرکت در این مناظرات تا 15 آبان فرصت ثبت نام دارند.

او با بیان اینکه شرکت در این مناظرات برای تمام دانشجویان استان امکانپذیر است، گفت: علاقمندان می توانند جهت ثبت نام به آدرس @Monazerat10 مراجعه نموده و یا با شماره 31031 داخلی 621 و 620 تماس گیرند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه بیان داشت: حضور علاقمندان در این رقابت ها در قالب تیم های چهار نفره خواهد بود که دو نفر به عنوان مناظره نماینده و دو نفر به عنوان پشتیبان فعالیت دارند، اما در این دوره با توجه به شرایط کرونایی تیم های دو نفره هم می توانند در مناظرات شرکت نمایند.

خدادادی با اشاره به حضور 15 تا 20 تیم در دوره های گذشته مناظرات ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی در این دوره انتظار کاهش تیم ها را داریم.

او اضافه کرد: این دوره مناظرات در هفت روز برگزار شده و جهت رعایت هرچه بهتر شیوه نامه های بهداشتی، مناظرات بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

خدادادی با بیان اینکه این مرحله از مناظرات، مقدماتی و استانی است، گفت: در انتها این مناظرات از هر 10 تیم شرکت نماینده یک تیم برای حضور در مرحله منطقه ای این رقابت ها انتخاب می گردد و تیم های برگزیده در این مرحله هم راهی مرحله کشوری می شوند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه در مورد موضوع مناظرات هم گفت: در این رقابت ها 100 تا 140 گزاره که به وسیله یک تیم علمی در تهران طراحی شده اند اعلام می گردد و تیم های شرکت نماینده گزاره های اولویت دار خود را انتخاب نموده و نظرات موافق و مخالف خود با آن گزاره را اعلام می نمایند.

او اضافه کرد: در گام بعدی داوران از میان گزاره های اولویت بندی شده، تیم های موافق و مخالف با آن گزاره ها را انتخاب نموده و در زمانبندی معین برای مناظره دعوت می نمایند.

به گفته خدادادی هر یک از تیم ها 16 دقیقه فرصت دارد و شاخص هایی مانند فن بیان، استدلال، استفاده از اسناد و آراستگی، در قضاوت عملکرد تیم های شرکت نماینده به وسیله داوران لحاظ می گردد.

ق

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1363

به "دهمین دوره مناظرات دانشجویی 20 آبان در کرمانشاه کلید می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهمین دوره مناظرات دانشجویی 20 آبان در کرمانشاه کلید می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید