دو عرضه اولیه در راه بورس و فرابورس

به گزارش تور کانادا، خبرنگاران: عرضه اولیه سهام دو شرکت، تامین سرمایه امین با نماد امین در بورس تهران و پتروشیمی ارومیه با نماد شاروم در فرابورس برای روز چهارشنبه (15 مرداد ماه) قطعیت یافت.

دو عرضه اولیه در راه بورس و فرابورس

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در ماه های اخیر، حمایت دولت از بورس بی سابقه بوده، به طوری که به وسیله عرضه صندوق های ETF با قیمت مناسب، تامین اقتصادی به وسیله این بازار، عرضه سهام شرکت های جدید و نیز آزادسازی سهام عدالت، حمایت همه جانبه ای از بازار سرمایه صورت گرفت.

بیشتر بخوانید:

اختلالات هسته سخت بورس چه زمانی به خاتمه می رسد؟

در این میان، عرضه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشته است، زیرا تا به امروز بیش از 90 درصد از عرضه اولیه هایی که در بورس صورت گرفته، سودآور بوده اند به همین دلیل این اقدام همواره در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

بر این اساس، آگهی عرضه اولیه سهام شرکت تامین سرمایه امین به نماد امین منتشر شد که مطابق آن روز چهارشنبه (15 مرداد ماه) تعداد 300 میلیون سهم به عنوان پانصدو چهل و پنجمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش فعالیت های جنبی واسطه گری های اقتصادی گروه فعالیت های جنبی واسطه گری های اقتصادی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی ، طبقه فعالیت های جنبی واسطه گری های اقتصادی طبقه بندی نشده در جای دیگر و در فهرست نرخ های بازار دوم و در نماد امین به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر 300 سهم در دامنه قیمتی 9 هزار و 800 ریال تا 10 هزار و 400 ریال تعلق می گیرد.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می گردد، به روز اول عرضه سهام، عرضه اولیه گفته می گردد، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار به وسیله بورس یا فرابورس توسط سرمایه گذاران خریداری می گردد.

براساس این گزارش، طی امسال سهام 12 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، فراوری نیروی برق آبادان، توسعه جهت برق گیلان و زر ماکارون عرضه اولیه شده اند و پتروشیمی ارومیه و تامین سرمایه امین سیزدهمین و چهاردهمین شرکت تازه وارد سال به شمار می فرایند.

همچنین در کنار عرضه اولیه شرکت تامین سرمایه امین در بورس، آگهی عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی ارومیه به نماد شاروم منتشر شد که مطابق آن از سهام این شرکت در تاریخ چهارشنبه (15 مرداد ماه) در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر 40 سهم در دامنه قیمتی 6 هزار و 200 ریال تا 6 هزار و 300 ریال تعلق می گیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 655

به "دو عرضه اولیه در راه بورس و فرابورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو عرضه اولیه در راه بورس و فرابورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید