راه اندازی مرکز نوآوری و شتاب دهی در سازمان جهاد دانشگاهی تهران

به گزارش تور کانادا، سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی تهران از راه اندازی مرکز نوآوری و شتاب دهی در این واحد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مرکز نوآوری و شتابدهی(منش) در دسته های مختلف آموزشی فرهنگی و پژوهشی تأسیس می شود تا بدین ترتیب از ایده نخبگان و جوانان کشور استفاده شود.

راه اندازی مرکز نوآوری و شتاب دهی در سازمان جهاد دانشگاهی تهران

به گزارش خبرنگاران، دکتر مسعود کمبرانی سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی تهران در مرنام تقدیر و تشکر از زحمات دکتر سیدعلی طباطبایی رئیس سابق سازمان جهاد دانشگاهی تهران و معارفه سرپرست نو با اعتقاد به این که این مرکز می تواند به جذب نیروهای مناسب و سرمایه گذار برای ایده خوب جهت تامین محل درآمد راهگشا باشد، در ادامه اظهار کرد: بحث دیگر شرکت داری است سازمان ها عمدتا طرف حساب شرکت ها هستند این شرکت ها می توانند با حضور اعضای هیئت علمی باشند و میتوان از از رشته تخصصی تک رشته ای آن را توسعه داد.

وی از دیگر اولویت های سازمان جهاد دانشگاهی تهران را تجاری سازی دانش فنی برشمرد و افزود: بدین ترتیب هم افراد و هم جهاد دانشگاهی تهران می توانند از آن منتفع شوند.

سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی تهران ایجاد مرکز خدمات تخصصی و کارگاهی در گروه فرآیند کشت بافت را از دیگر فعالیت های آینده این واحد از جهاددانشگاهی دانست و گفت: در جهاد دانشگاهی تهران در کرج کشت گلخانه ای خوب در کشت بافت داریم.

کمبرانی راه اندازی کلینیک های آبزیان را از دیگر برنامه های نو این واحد جهاد د انشگاهی برشمرد و افزود: در این خصوص کارهای عمرانی آغاز شده است و تا سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی به بهره برداری می رسد.

وی راه اندازی این کلینیک ها را موثر در توسعه صنعت آبزی پروری برشمرد و افزود: از مسائل این واحد کمبود نیروهای متخصص جوان روبرو هستیم و فاصله سنی با متخصصان و محققان با نیروهای بعدی زیاد است که با جذب نیروهای نخبه جوان متعهد و کارآمد می توان آن را جبران کرد.

سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی تهران با انتقاد از حجم اندک افراد و این که با آینده نگری جانشین پروری نکردیم، گفت: به همین علت باید سیستم پشتیبانی توانمندی وجود داشته باشد باید پروژه های تعریف شده به خوبی پشتیبانی شوند تا در اجرا با مسئله ای روبرو نشوند.

کمبرانی با اعلام آمادگی برای اجرای طرحهای بزرگ فناورانه افزود: همچنین سازمان جهاد دانشگاهی تهران می تواند به هابی برای چندین استان تبدیل شود تا در زمینه های تخصصی کشاورزی و آبزی پروری دانش فنی را منتقل کند این می تواند در راستای کمک به جهاد دانشگاهی استان های محروم باشد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی با سختی عجین شده است، گفت: کار خوب عبادت است و جهاد دانشگاهی تهران از پیچیدگی های فراوان به همراه مزایای بسیار برخوردار است و تا به امروز با فعالیت های خود توانسته با افتخار و سربلند فعالیت کند.

سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی تهران با اشاره به همه گیری کرونا، تحریم های ظالمانه و ... افزود: باید در کنار این مسایل تغییر تکنولوژی و فناوری را مد نظر قرار داد تا بتوان این سازمان را با پیشرفت به گروه دیگری واگذار کرد.

کمبرانی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی تهران در بیشتر حوزه های پژوهشی آموزشی و فرهنگی خودگردان است و چاره ای غیر از آن نیست که برای اجرای امور و جبران هزینه ها درآمد کسب کنند باید در کنار روش های سنتی با روش نو به درآمدی پایدار و باثبات دست یابند.

وی با اشاره به وجود واحدهای فعال مختلف تحقیقاتی در حوزه شیمی، متالوژی، کشاورزی، آبزی پروری و آموزشی و فرهنگی در این واحد گفت: مرکز نوآوری و شتابدهی برای استفاده از ایده نو جوانان راه اندازی می شود.

در ادامه این مرنام دکتر سیدعلی طباطبایی رئیس پیشین سازمان جهاد دانشگاهی تهران با تأکید بر ضرورت وجود فکر، ایده و فعالیت نو در سازمان گفت: این تغییرات را باید به فال نیک گرفت.

وی علت انتها خدمت خود در این واحد را شرایط مزاجی دانست و گفت: در طول خدمت با مسائل متفاوت و متنوعی روبرو شدم دانشگاه تهران از دانشگاه های بزرگ کشور و به نام دانشگاه مادر مطرح با مسائل خاصی است که متناظر آن در جهاد دانشگاهی تهران وجود دارد مدیریت این سازمان با حجم انبوه مسائل همراه است.

رئیس پیشین سازمان جهاددانشگاهی تهران با تأکید بر اینکه این حجم از انبوه مسائل باید مدیریت و سازماندهی شوند، افزود: از جمله این مدیریت ها در 4 سال گذشته تجمیع مجموعه ها و تبدیل آنها به 5 تا 6 مجموعه کاری شد از جمله مجموعه فناوری، پژوهشکده انسانی، مجموعه فناوری فلزات، کشاورزی و آبزی پروری و ... بود.

دکتر طباطبایی با بیان اینکه برای ادامه حیات این مجموعه ها نیازمند پشتیبانی هستیم، در ادامه خاطرنشان کرد: بسیار کوشیدیم تا در این دوره نسبت به قبل یک پله بالاتر برویم.

وی اضافه شدن زمینه زمان را از جمله ویژگی های مدیریتی این دوره دانست و گفت: در این راستا برای اجرای هر فعالیتی پیوست زمان گذاشته شد بدین معنا که این پروژه تا کی ادامه خواهد داشت و به نتیجه می رسد چون باید برای کاهش میزان مسائل تصمیم به موقع گرفته شود.

رئیس پیشین سازمان جهاد دانشگاهی تهران با تأکید بر اینکه زمان تصمیم گیری ها باید به موقع و به روز باشد، ادامه داد: در طول این مدت فعالیت سلایق و عقاید مختلف گرد هم جمع آمدند و با نظرات موافق و مخالف مجموعه مدیریت شد بدین ترتیب در شرایط سخت کاری کارنامه قابل قبولی ارائه شد.

دکتر طباطبایی یادآور شد: منابع انسانی و پرداخت به موقع حقوق و کارکنان از اولویتهای این دوره 4 ساله فعالیت بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1242

به "راه اندازی مرکز نوآوری و شتاب دهی در سازمان جهاد دانشگاهی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی مرکز نوآوری و شتاب دهی در سازمان جهاد دانشگاهی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید