ساعت بازی تیم ملی بسکتبال ایران ، برزیل در جام جهانی

به گزارش تور کانادا، رقابت های جام جهانی بسکتبال 2023 از روز گذشته و با حضور 32 تیم به میزبانی سه کشور آسیایی آغاز شده و قرار است امروز حوالی ظهر و از ساعت 13.15، تیم ملی بسکتبال ایران که به سختی جواز حضور در این رقابت ها را به دست آورده است، به مصاف یکی از حاضران همیشگی در این جام یعنی برزیل برود.

ساعت بازی تیم ملی بسکتبال ایران ، برزیل در جام جهانی

در 18 دوره گذشته که این رقابت ها برگزار شده برزیل و آمریکا تنها تیم هایی بوده اند که همواره در جام جهانی حاضر شده اند. شاید این سابقه در مقایسه با ایرانی که برای چهارمین بار است طعم حضور در جام جهانی را می چشد به مقدار کافی روشنگر شرایط باشد، ولی مسئله اینجاست که همین بازی امروز با برزیل می تواند به نوعی ملاقات مرگ و زندگی برای تیم ملی بسکتبال باشد. علت؟ چون ایران شانسی برای بردن اسپانیا، دیگر هم گروهش نخواهد داشت.

ماجرا از این قرار است که تیم ملی در گروه G با تیم های اسپانیا، برزیل و ساحل عاج هم گروه است و هدفش این است که سهمیه بازی های المپیک 2024 پاریس را به دست بیاورد. ایران برای رسیدن به این هدف باید بهترین تیم آسیایی جام جهانی گردد. برای بهترین شدن هم احتیاج است تا حداقل یک مرحله در این رقابت ها بالا برود. اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی این تورنمنت است و ایران شانسی برای بردن این تیم اروپایی و آماده را ندارد. ساده ترین رقیب این گروه، روی کاغذ، برای ایران هم تیم ساحل عاجی است که کلا قرار است برای اولین بار مقابلش بازی کند. پس اگر تیم ملی می خواهد یکی از 16 تیم این مسابقات گردد و همچنان شانس بهترین تیم آسیایی بودن را داشته باشد باید بتواند از سد برزیل عبور کند.

برزیل در گذشته ایران را شکست داده و هنوز هم باور اینکه تیم ملی قدرت شکست دادن این تیم آمریکای جنوبی را داشته باشد سخت است، ولی هستند کارشناسانی که می گویند برزیل این روز ها در پایین ترین سطح دورانش است و ایران هم با توجه به آماده سازی که برای این رقابت ها داشته، قدرت بردن برزیل را دارد. پس با توجه به احتمال برد برابر ساحل عاج و شکست برابر اسپانیا، ایران اگر بتواند برزیل را همین امروز شکست دهد، می تواند برای قرارگرفتن در بین 16 تیم برتر این مسابقات امیدوار بماند.

از هشت گروه حاضر در این تورنمنت تیم های اول و دوم جدول دوباره در چهار گروه چهار تیمی حاضر می شوند و برای رسیدن به جمع هشت تیم برتر کوشش می نمایند. تیم های سوم و چهارم هم باید برای رتبه 17 تا 32 کوشش نمایند. ایران در این دوره هدایتش را به هاکان دمیر، سرمربی نه چندان سرشناس ترکیه ای سپرده و امیدوار است مثل دوره قبل بتواند سهمیه المپیک را با معرفی شدن به عنوان بهترین تیم آسیایی این جام از آن خود کند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 شهریور 1402 بروزرسانی: 4 شهریور 1402 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1796

به "ساعت بازی تیم ملی بسکتبال ایران ، برزیل در جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت بازی تیم ملی بسکتبال ایران ، برزیل در جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید