سال آینده 20 ماهواره پرتاب می شود

به گزارش تور کانادا، به گفته یک مقام رسمی، مرکز پرتاب ماهواره در استان سیچوان در جنوب غربی چین میزبان حدود 20 مأموریت پرتاب در سال 2020 خواهد بود.

سال آینده 20 ماهواره پرتاب می شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور کانادا به نقل از شینهوا، به گفته یک مقام رسمی در چین، مرکز پرتاب ماهواره Xichang در استان سیچوان در جنوب غربی چین میزبان حدود 20 مأموریت پرتاب در سال 2020 خواهد بود.

براساس اخبار منتشر شده، پرتاب دو ماهواره سیستم ماهواره ای ناوبری بیدو نیز از جمله پرتاب های سال آینده است.

وانگ زمین، معاون مدیر مرکز پرتاب، این اظهارات را پس از موفقیت چین در ارسال مجدد ماهواره های بیدو به مدار زمین کرد.

بیدو یک سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی است که بطور مستقل توسط چین ساخته و اداره می شود؛ تا به امروز همه ماهواره های این سامانه از مرکز راه اندازی ماهواره Xichang پرتاب شدند.

وانگ گفت : از آنجا که اولین ماهواره آزمایش BDS در سال 2000 به فضا فرستاده شد، مرکز راه اندازی ماهواره Xichang مأموریت پرتاب ماهواره BDS را با میزان موفقیت 100 درصد انجام داده است.

مرکز پرتاب ماهواره Xichang در سال 1970 تأسیس و یکی از سه مرکز پرتاب فضا در چین است؛ این کشور بیش از 160 فروند فضاپیما را از طریق 142 پرتاب به مدارهای از پیش تعیین شده خود ارسال کرده و آن را به بزرگ ترین سایت پرتاب کشور تبدیل کرده است.

به گفته وانگ، از آنجایی که Xichang به اولین سایت راه اندازی فضا در چین تبدیل شد که در سال 2016 مجوز صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت را دریافت کرد، در تلاش است تا ظرفیت پرتاب خود را بیش از پیش کند.

وی گفت: مرکز پرتاب ماهواره Xichang ظرفیت پرتاب خود را به 20 مأموریت در سال افزایش داده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 83

به "سال آینده 20 ماهواره پرتاب می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال آینده 20 ماهواره پرتاب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید