ضرب المثل بز به پای خود میش به پای خود

به گزارش تور کانادا، در این مطلب داستان ضرب المثل بز به پای خود، میش به پای خود را برای شما آورده ایم. بهلول جواب داد: من خیلی نگران بودم که روزی با این کارهایی که تو می کنی مرا هم به آتش خودت بسوزانی ولی حالا فهمیدم که...

ضرب المثل بز به پای خود میش به پای خود

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارسی بوک ،هارون الرشید مردی بود ظالم و اذیت و آزارش به مردم زیاد. به همین جهت بهلول از کارهای او خیلی ناراحت بود و گاهی نمی شد که کسی خنده او را ببیند. یک روز هارون علت ناراحتی او را پرسید ولی بهلول جواب نداد تا اینکه هارون شخصی را انتخاب کرد و به او گفت: پشت سر بهلول بدون اینکه متوجه شود راه برو و اگر خنده او را دیدی بیا به من بگو و صد درهم از من جایزه بگیر.

آن شخص تا چند روز همه جا ناظر کارهای بهلول بود ولی نتوانست خنده او را ببیند تا اینکه یک روز بهلول دم دکان قصابی ایستاد و خیره خیره داخل دکان را تماشا کرد. درضمن نگاه کردن لبخندی بر روی لبش نشست.

مرد فوری به حضور هارون رفت و هرچه دیده بود بیان نمود. هارون بهلول را خواست و گفت: علت خنده تو در دکان قصابی چه بود؟ بهلول جواب داد: من خیلی نگران بودم که روزی با این کارهایی که تو می کنی مرا هم به آتش خودت بسوزانی ولی حالا فهمیدم که ـ بز را به پای خودش می آویزند، میش را به پای خودش.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 897

به "ضرب المثل بز به پای خود میش به پای خود" امتیاز دهید

1 کاربر به "ضرب المثل بز به پای خود میش به پای خود" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب المثل بز به پای خود میش به پای خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید