فرمانده یگان حفاظت استان تهران منصوب شد

به گزارش تور کانادا، در حکمی از سوی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران منصوب کرد .

فرمانده یگان حفاظت استان تهران منصوب شد

به گزارش تور کانادا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، سردار سرتیپ دوم امیر رحمت الهی در حکم خود، سرهنگ محمدجواد سیفی را به عنوان فرمانده یگان حفاظت این اداره کل منصوب کرد.

پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت این اداره کل که امروز دوشنبه 4 آذر برگزار شد، گفت: صیانت از میراث فرهنگی به یک مطالبه عمومی در جامعه تبدیل شده است و اقدامات و فعالیت های این حوزه بسیار مورد توجه و انعکاس رسانه ها و دوست داران میراث فرهنگی واقع شده است که انتظار می رود اقدامات سلبی و ایجابی در حفاظت از میراث فرهنگی به ویژه در بافت تاریخی تهران بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

او با بیان این که در حفاظت از میراث فرهنگی فرصت خطایی وجود ندارد و هرگونه آسیب به این داشته های فرهنگی غیرقابل بازگشت است، افزود: بی شک در کنار اقدامات ارزنده یگان حفاظت باید به دنبال تشکیل نهادهای مردمی و داوطلب برای حراست از میراث فرهنگی باشیم.

جانفشان با اعلام اینکه تمام 16 شهرستان استان تهران از بعد میراث فرهنگی دارای اهمیت و جایگاه است گفت: تعدادی از شهرستان های نظیر ری به دلیل جایگاه تاریخی و تعدد آثار فرهنگی باید بیشتر مورد رصد و پایش همکاران یگان حفاظت در گشت ها قرار گیرد.

سردار رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور نیز در این مراسم با بیان و تبیین اهداف یگان حفاظت گفت: رویکرد اصلی این فرماندهی پیشگیری از وقوع جرم در حوزه میراث فرهنگی است.

او افزود: یگان حفاظت ضمن ایجاد نظم در بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی و فرهنگی تحت مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید بر تکریم و حفظ حقوق شهروندی بازدیدکنندگان اهتمام ورزند.

در خاتمه این مراسم از زحمات شهرام صابری در مدت سرپرستی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران قدردانی و سرهنگ محمدجواد سیفی به فرماندهی این یگان منصوب شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 20

به "فرمانده یگان حفاظت استان تهران منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده یگان حفاظت استان تهران منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید