فهیمی: فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت در 2 بانک نهایی شده

به گزارش تور کانادا، مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: فرایند اعطای کارت اعتباری دو بانک برای مشمولان سهام عدالت نهایی شده است و به زودی عملیاتی می شود.

فهیمی: فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت در 2 بانک نهایی شده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران از روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی، حسین فهیمی در آیین امضا و تبادل تفاهم نامه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و بانک ملت گفت: امروزه دیگر بازار سرمایه و فراگیری آن از جمله بدیهیاتی است که در اقتصاد کشور وجود دارد و تردیدی نیست که بازار سرمایه کشورمان ورای فراز و فرود های آن عمومیت پیدا کرده به طوری که در این بازار صحبت از میلیون نفر است و قریب به 60 میلیون نفر با احتساب سهام عدالت فعال مستقیم در این بازار هستند.

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی با بیان این که صرف نظر از تحولات جاری افرادی که وارد این بازار شده اند، مشتری دائمی این بازار هستند که باید خدمات به روز و منسجمی به آن ها ارائه شود، اضافه کرد: طیف گسترده ای از خدمات دریافت و پرداخت وجود دارد که می تواند راهگشای مناسبی برای مردم در بازار سرمایه باشد و بر همین اساس باید فعالیت ها بهتر و منسجم تری را برای خدمت به مردم شکل دهیم.

برطرف شدن خلا های موجود

فهیمی گفت: بر اساس آمار جاری روزانه بین 10 تا 20 هزار میلیارد تومان معامله در بازار سرمایه به ثبت می رسد و در سویی دیگر بیش از 200 هزار میلیارد تومان معاملات کالایی در این بازار صورت می گیرد که به هر حال بخش قابل توجهی از آن ها در رینگ های صادراتی است که خدمات ارزی و بین المللی منسجم را مطالبه می کند و بر همین اساس باید خلا های موجود را جبران کنیم.

وی اضافه کرد: در بخش ارائه خدمات به سهامداران یکی از مباحثی که وجود دارد که مطالبه جدی بازار سرمایه است، تسویه بهینه معاملات، دریافت و پرداخت در سریع ترین زمان ممکن با کم ترین میزان هزینه است که خواست همه سهامداران است.

مطالبه توزیع سود

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: توزیع سود اوراق بهادار و به طوری کلی به ویژه شرکت های سهامی عام و پرداخت اوراق با درآمد ثابت در سررسید، یکی دیگر از مطالبات مهم بازار است که باید به آن توجه جدی و ویژه شود که امسال حدود 120 هزار میلیارد تومان سود برای اوراق بهادار و بادرآمد ثابت باید بین میلیون ها نفر از هموطن ها توزیع شود و در عین حال در حال حاضر نیز با وجود سهام عدالت، نیازمند توزیع سود بین میلیون ها نفر از مشمولان سهام عدالت هستیم که نزدیک به 50 میلیون نفر را شامل می شود که سود ها باید در حساب آن ها کارسازی شود.

همکاری بازار سرمایه و بازار پول

فهیمی با بیان این که بازار سرمایه در دو دهه اخیر توسعه جهشی پیدا کرده است، اضافه کرد: اکنون کمتر خانواده ای وجود دارد که با مسائل بازار سرمایه آشنا و همراه نباشد به طوری که اکنون بیش از 60 هزار پیمانکار کوچک و بزرگ داریم که دولت بدهی های خود را از طریق اسناد خزانه پرداخت می کند و برنامه هایی وجود دارد که خرید محصولات کشاورزی از طریق گواهی سپرده کالایی یا اوراق خرید تضمین قیمت به جای خرید تضمینی ارائه شود که این نشان می دهد بازار سرمایه در کل سطوح جامعه پیش روی کرده است.

وی ادامه داد: همه این موارد نیازمند خدمات گسترده و پایدار پرداخت و دریافت است که با همکاری بازار سرمایه و بازار پول از بستر بانک ها این مهم تحقق پیدا خواهد کرد.

ارائه کارت اعتباری

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در این جلسه گفت: مطالبه دیگری که وجود دارد اعطای کارت های اعتباری به دارندگان اوراق بهادار به ویژه مشمولین سهام عدالت است که در پرتفوی سهام عدالت آنان 36 نماد بنیادی شرکت های بزرگ، مهم و اثرگذار با فعالیت های تاریخی مثبت در بورس وجود دارد.

وی گفت: بهترین و کارآمدترین روش این است که براساس پشتوانه شرکت های سبد سهام عدالت برای کسانی که نیاز های فوری و ضروری در حد 5 تا 10 میلیون تومان دارند یک کارت اعتباری یا کارت خرید صادر شود و اکنون زیرساخت مکانیزه همه فرایند های این پروژه توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی آماده شده به طوری که مشمول سهام عدالت یا اوراق بهادار با مراجعه به اپلیکیشن بانک مربوطه و درخواست الکترونیکی می تواند این کارت را از شعبه مربوطه دریافت کنند.

فهیمی شرح داد: اکنون فرایند اعطای کارت اعتباری به سهامداران عدالت با دو بانک نهایی شده و درخواست داریم تا بعد از امضای این تفاهم نامه این خدمت را از سوی بانک ملت نیز انجام شود تا با اتکای دارایی های سهامداران این کارت ها صادر شود.

گفتنی است رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده است که با تصویب هیات مدیره سازمان بورس، مقرر شد اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت توسط بانک ها طی هفته پیش رو عملیاتی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 984

به "فهیمی: فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت در 2 بانک نهایی شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهیمی: فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت در 2 بانک نهایی شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید