قرار دریافت دانشگاه تهران در راستا درست نوآوری با مجموعه شهردانش

به گزارش تور کانادا، دکتر عباس زارعی در مراسم رونمایی از چهار محصول پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: کار این دانشگاه و پارک تکمیل زنجیره ارزشی ایده تا بازار است.

قرار دریافت دانشگاه تهران در راستا درست نوآوری با مجموعه شهردانش

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی و توسعه صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه تهران و مجموعه شهر دانش دانشگاه تهران نشان می دهد که دانشگاه در جهت صحیح نوآوری قرار گرفته است.

زارعی با بیان اینکه استراتژی شهر دانش در دانشگاه تهران دیده شده گفت: شهر دانش دانشگاه تهران اتصال دهنده صنعت نسل 2 و 3 به نسل 4 است که در نسل 4 بر تحولات دیجیتال تأکید دارد.

در ادامه، محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران، یک دانشگاه مادر و پیشرو در علم و فناوری است.

وی با بیان اینکه در چهار روز این نمایشگاه کوشش داریم که زنجیره تبدیل علم و فناوری به دانش محقق گردد، خاطر نشان کرد: یکی از محورهای برنامه پنجم دانشگاه تهران، مسئولیت های اجتماعی در راستای تأثیر دانشگاه بر جامعه است.

نیلی احمدآبادی با بیان اینکه همه بر این باورند که چالش های زندگی و جامعه از سوی دانشگاه ها، دانشگاهیان و محققان مرتفع می گردد، گفت: هسته اصلی هر تحول به کارگیری دانش و آموزش و پرورش دو رکن اصلی این تحولات است؛ از این رو مسئولیت اجتماعی و خدماتی که دانشگاه به محققان ارائه می دهد، بسیار مهم است و این امر نیازمند زمینه سازی های خاصی است.

رئیس دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه ما برای عرضه ایده ها و فناوری ها نیازمند همه اقشار کشور هستیم، اعلام کرد: دانشگاه تهران از نظر علمی بسیار قوی است، ولی در سایر حوزه ها مانند سرمایه گذاری، صنعتی سازی و تجارت تجربه نداریم؛ از این رو علاقه مند هستیم تا از توانمندی های کشور در این راستا بهره ببریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 79

به "قرار دریافت دانشگاه تهران در راستا درست نوآوری با مجموعه شهردانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرار دریافت دانشگاه تهران در راستا درست نوآوری با مجموعه شهردانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید