بازدید از قصر بزرگ در تایلند

به گزارش تور کانادا، قصر بزرگ تایلند در شهر بانکوک قرار گرفته و یکی از بهترین جاذبه‌هایی است که باید در تور تایلند به بازدید آن بروید. کار ساخت قصر بزرگ تایلند در سال 1782 و در زمان سلطنت پادشاه راما اول آغاز گردید.

بازدید از قصر بزرگ در تایلند

قصر بزرگ به سه منطقه سرای بیرونی، دفاتر سلطنتی، ساختمان های عمومی و سرای میانی تقسیم می‌شود که در آن مهم‌ترین ساختمان‌های مسکونی و دولتی قرار گرفته‌اند و سرای درونی آن به طور انحصاری مختص شاه، ملکه و همراهان آنها می‌باشد.

درمیان سرای میانی، تالار سلطنتی چاکری ماهاپراست قرار دارد که توسط شاه راما پنجم دستور ساخت آن داده شد. ساخت این قسمت که در سال 1876 آغاز شد و در سال 1882 تکمیل شده، نشان دهنده ترکیب سبک معماری اروپایی و کاشی های سنتی تایلندی و مناره می‌باشد. دکوراسیون داخلی با الهام از دوران رنسانس اروپا انجام گرفته و با پرتره‌های سلطنتی پادشاهان سلسله چاکری سلسله آراسته شده. این ساختمان در حال حاضر تنها کارکرد دولتی و برگزاری مراسم سلطنتی را دارد.

هزینه بلیط ورودی شامل دسترسی به معبد وات فرا کائو، تالار دکوراسیون سلطنتی و سکه های تایلندی و موزه لباس های ملکه، که در کاخ بزرگ واقع شده، و موزه عمارت ویمانمک می شود. در صورت تمایل هزینه‌ای اضافی نیز برای اجاره یک راهنمای صوتی شخصی به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، روسی، ژاپنی یا ماندارین اخذ می‌گردد.امروزه صرفا دو تالار به روی گردشگران باز است، اما زیبایی های آنها به قدری زیاد ا:ست که به یکی از بهترین جاذبه‌های تور تایلند لحظه آخری تبدیل خواهد شد. سالن های بازدید عمومی به جز در طول مراسم رسمی سلطنتی هر روز ازساعت 8:30 تا 15:30 باز است.

انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 212

به "بازدید از قصر بزرگ در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از قصر بزرگ در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید