معرفی مشمولان وام ودیعه مسکن به بانک از 20 مرداد

به گزارش تور کانادا، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در برنامه تلویزیونی، با اشاره به اینکه موضوع مسکن یک موضوع چندوجهی است و باید از زوایای مختلف موردبررسی قرار بگیرد، گفت: کاهش قیمت مسکن به وجوه مختلفی از اقتصاد وابسته است و اینکه تصور گردد تنها با افزایش فراوری و یا وضع مالیات، قیمت ها در بخش مسکن کاهش می یابد، تصوری صحیح نیست و باید از شقوق مختلف به این موضوع رسیدگی گردد.

معرفی مشمولان وام ودیعه مسکن به بانک از 20 مرداد

جهت دریافت خدمات ساخت آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ضمن تاکید بر اینکه قطعا فراوری مسکن، احتیاج کشور است و سیاست گذاری ها بر مبنای افزایش فراوری مسکن پایه گذاری شده است، اضافه نمود: بر اساس آمارها در حال حاضر، تعداد واحدهای مسکونی موجود در کشور از تعداد خانوار بیشتر است. اما در عین حال مساله کمبود مسکن در کشور وجود دارد که عظیم ترین علت آن این است که بخش عمده ای از مسکن های موجود در توان خرید گروه های هدف نیست. به همین دلیل، وزارت راه و شهرسازی، سناریوی چند وجهی را طراحی نموده و مشغول انجام آن است.

محمودزاده سیاست گذاری های وزارت راه و شهرسازی را شاملِ مالیات بر خانه های خالی با همفکری سازمان امور مالیاتی، اتمام واحدهای مسکونی مهر به جامانده، فراوری مسکن ملی، و تقویت جریان فراوری مسکن برشمرد.

وی شرح داد: جدیدترین دستوری که در هفته گذشته از سوی رییس جمهور ابلاغ شد، موضوع کاهش قیمت فولاد و سیمان و خروج این دو نهاده ساختمانی از بورس برای حمایت از مسکن حمایتی با قیمت ثابت و بر مبنای قیمت سال گذشته با 20 درصد افزایش بود که این کار، تفاوت جدی و تاثیرگذاری را روی قیمت تمام شده خواهد گذاشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد راهکارهای دولت برای افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن، اظهار داشت: پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی در مورد ساماندهی بازار مسکن در قالب اجاره و بازار خرید و فروش به دولت، ارایه شد.

محمودزاده گفت: در بخش اجاره دو مصوبه؛ مشخص سقف افزایش اجاره بها و ودیعه مسکن مصوب شد که نقش مهمی در ساماندهی بازار مسکن خواهد داشت.

وی ادامه داد: ثبت نام ودیعه اجاره تا پنجشنبه 9 مرداد انجام شد و تا قبل از 20 مرداد، وام ودیعه اجاره مسکن به واجدان شرایط پرداخت می گردد.

محمودزاده از شروع پالایش های ثبت نام کنندگان وام ودیعه مسکن اطلاع داد و اضافه نمود: پالایش ها از امروز 11 مرداد شروع شده است و تا قبل از 20 مردادماه به خاتمه می رسد و واجدان شرایط به سیستم بانکی برای دریافت وام ودیعه مسکن معرفی می شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد تنظیم بازار و اقدامات وزارت راه و شهرسازی در این باره، گفت: عظیمترین اقداماتی که در حوزه تنظیم بازار مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی سیاست گذاری شده است، موضوع مالیات بر خانه های خالی، افزایش فراوری مسکن، ارائه مشوق های خدماتی از جمله تخفیف عوارض در صدور پروانه، در ارائه خدمات مهندسی، و کاهش مالیات برای سازندگان فعال است که نقش مهمی در تنظیم بازار مسکن خواهد گذاشت.

محمودزاده، نیمه دوم سال جاری را سالی پرتلاش در حوزه ساخت وساز مسکن در کشور برشمرد.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 555

به "معرفی مشمولان وام ودیعه مسکن به بانک از 20 مرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی مشمولان وام ودیعه مسکن به بانک از 20 مرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید