ناقلان امیکرون در بعضی منطقه ها ظرف 1.5 تا 3 روز دو برابر می شوند

به گزارش تور کانادا، سازمان دنیای بهداشت (WHO) می گوید: سویه امیکرون از ویروس کرونا تا به امروز در 89 کشور دنیا شناسایی شده و موارد ابتلا به آن در مناطقی که این گونه شیوع یافته طی بازه ای یک و نیم تا سه روزه در حال دو برابر شدن است.

ناقلان امیکرون در بعضی منطقه ها ظرف 1.5 تا 3 روز دو برابر می شوند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت، سویه امیکرون به سرعت در حال شیوع در کشورهایی است که بخش زیادی از جمعیت آنها با تکیه به کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری کووید 19 مصون شده بودند.

با این حال هنوز معین نیست که شیوع سریع سویه امیکرون به مقاومت آن در برابر مصونیت ایجاد شده مرتبط است یا افزایش سطح واگیرداری ویروس. این در حالی است که این احتمال نیز وجود دارد که ترکیبی از این دو عامل در شیوع گسترده سویه امیکرون نقش داشته باشد.

به گفته متخصصان برای پی بردن به شدت این سویه و تاثیر واکسیناسیون و مصونیت از پیش ایجاد شده بر شدت بیماری به داده های بیشتری احتیاج است.

یکی از عوامل ناشناخته درباره امیکرون این است که این سویه تا چه حد منجر به موارد حاد بیماری کووید 19 می گردد. داده های اولیه از آفریقای جنوبی حکایت از این داشت که سویه امیکرون در سطح وسیع باعث موارد حاد کووید 19 نمی گردد.

با این حال سازمان جهانی بهداشت روز شنبه تاکید نمود که هنوز داده های کافی برای قضاوت درباره شدت بیماری کووید 19 در مبتلایان به سویه امیکرون در دست نیست.

به گزارش یورونیوز، در بیانیه این نهاد بین المللی آمده است: برای پی بردن به شدت این سویه و تاثیر واکسیناسیون و مصونیت از پیش ایجاد شده بر شدت بیماری به داده های بیشتری احتیاج است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1453

به "ناقلان امیکرون در بعضی منطقه ها ظرف 1.5 تا 3 روز دو برابر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناقلان امیکرون در بعضی منطقه ها ظرف 1.5 تا 3 روز دو برابر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید