وثیقه وام 12 تا 200 میلیونی کرونا چیست؟

به گزارش تور کانادا، به گزارش خبرنگاران، از روز گذشته سامانه کارا به منظور ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا آغاز به کار کرده است.

وثیقه وام 12 تا 200 میلیونی کرونا چیست؟

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا یکی از سیاستهای وزارت کار در راستای حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار است و بر این اساس 13 رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده اند و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند، می توانند از تسهیلات مذکور بهره مند شوند.

این کسب وکارها می توانند برای ثبت نام در سامانه کارا اقدام کنند. البته وزارت کار یک میلیون واحد اقتصادی آسیب دیده از کرونا را که سه میلیون شاغل بیمه شده در آنها مشغول کار بوده اند شناسایی و با ارسال پیامک، آنها را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا اعلام کرده است. در این پیامک اعلام شده کارفرمایان در صورت تمایل می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

میزان وثیقه به تناسب مبلغ وام چقدر است؟

از شرایط لازم برای اینکه کارفرما مشمول وام حمایتی کرونا شود این است که بنگاه حتما باید فعال باشد، نیروی کار را حفظ کند و شاغل بیمه شده داشته باشد. یکی از مبناهای اصلی برای ارائه تسهیلات کرونا شاغل بیمه شده در این بنگاه ها است که اخراج و یا به صندوق بیمه بیکاری معرفی نشده باشد.

مبلغ تسهیلات کرونا در بنگاه های فعال به ازای هر یک نفر شاغل بیمه شده 12 میلیون تومان وام است. همچنین برای بنگاه هایی که به دستور ستاد ملی تعطیل شده باشند این رقم 16 میلیون تومان به ازای هر یک نفر شاغل بیمه شده خواهد بود. بر اساس پیش بینی های انجام شده پرداخت تسهیلات این دسته از واحدها از اوایل خرداد آغاز خواهد شد.

برای دریافت تسهیلات تا 12 میلیون تومان ارائه سفته توسط متقاضی، برای تسهیلات 12 تا 48 میلیون تومانی سفته متقاضی به همراه یک ضامن، برای تسهیلات 48 تا 120 میلیون تومانی سفته فرد متقاضی به علاوه دو ضامن، تسهیلات 120 تا 200 میلیون تومانی سفته به همراه سه ضامن و برای دریافت تسهیلات بیش از 200 میلیون تومان، ارائه تضمین ازسوی صندوق ضمانت یا به تشخیص بانک ارائه وثایق متعارف الزامی است.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 511

به "وثیقه وام 12 تا 200 میلیونی کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وثیقه وام 12 تا 200 میلیونی کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید