ورود پلیس فتا به امتحانات مجازی ، انسداد چندین سایت فروش و تبلیغ سؤالات امتحانی

به گزارش تور کانادا، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: چندین سایت که در اینستاگرام و تلگرام اقدام به تبلیغ با عنوان حضور در امتحان مجازی به جای افراد و همچنین فروش سؤالات امتحانی می کردند، شناسایی و مسدود شدند.

ورود پلیس فتا به امتحانات مجازی ، انسداد چندین سایت فروش و تبلیغ سؤالات امتحانی

به گزارش گروه حوادث تور کانادا، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در تبادل نظر با فارس در مورد رصد پلیس فتا بر فضای مجازی با توجه به فصل امتحانات و در پیش رو بودن کنکور سراسری گفت: هرساله با رسیدن فصل امتحانات و کنکور سراسری شاهد سودجویی افراد کلاهبردار از این فضا هستیم.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا توضیح داد: در سال های گذشته سودجویان مدعی بودند که سوالات امتحانی را داشته و در ازای اخذ مبالغ متفاوتی از متقاضیان یکسری سوالات و پاسخ ها را تحویل می دادند سوالاتی که مربوط به سنوات گذشته بود.

وی اضافه نمود: عمده کار سودجویان و کلاهبرداران در سال های گذشته در حوزه امتحانات به چنین مواردی ختم می شد و هیچ وقت پلیس موردی را مبنی بر اینکه سوالات امتحانی قبل از امتحان به دست افراد رسیده باشد نداشت، چرا که فقط بحث سود جویی و کلاهبرداری مطرح بود.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شرایط متفاوت برگزاری امتحانات در امسال اشاره و توضیح داد: در سال 99 با توجه به شیوع کروناویروس شرایط متفاوت شده است و مجرمان و کلاهبرداران با توجه به آنکه امتحانات در بیشتر حوزه های امتحانی به صورت مجازی برگزار می گردد تبلیغاتی را در این زمینه منتشر نموده اند مبنی بر این که هم سوالات را دارند و هم می توانند به جای افراد در امتحانات مجازی شرکت نموده و پاسخ سوالات را ارائه دهند.

سرهنگ پاشایی با تاکید بر این مطلب که هرگونه تقلب، جرم هم محسوب می گردد از همکاری پلیس فتا با وزارت علوم اطلاع داد و گفت: هم اکنون که وزارت علوم درگیر امتحانات دانشجویان است پلیس فتا اعلام نموده که می تواند در این زمینه همکاری کند و در حال رصد فضای مجازی با این موضوع هستیم.

وی با تاکید دوباره بر این مطلب که همچون سنوات گذشته بحث کلاهبرداری مطرح بوده و این افراد پول را از افراد دریافت نموده و جواب نمی دهند، اعلام نمود: این اقدامات اگر کشف گردد اقدامات مجرمانه و متقلبانه ای است و افرادی که مبادرت به ایجاد سایت نموده و همچنین افرادی که می خواهند از این خدمات تقلبی استفاده نمایند پس از شناسایی جهت معین تکلیف از سوی پلیس فتا به دستگاه قضایی و وزارت علوم معرفی می شوند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا این لحظه چه تعداد سایت و کانال در این زمینه شناسایی و مسدود شده اند، اعلام نمود: تعدادی سایت که در این زمینه تبلیغ می کردند، شناسایی و مسدود شدند؛ همچنین تعدادی از افراد نیز به مرجع قضایی معرفی شدند و تعداد دیگری که اقدام به تبلیغات در فضای مجازی می کردند احضار شده و تذکر گرفتند.

وی عمده تبلیغات این سایتها را در تلگرام و اینستاگرام دانست و اظهار داشت: بیشتر این افراد کلاهبردارانی بودند که نه سوالی را به افراد می دادند و نه قرار بود که به جای آنها امتحان بدهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 586

به "ورود پلیس فتا به امتحانات مجازی ، انسداد چندین سایت فروش و تبلیغ سؤالات امتحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود پلیس فتا به امتحانات مجازی ، انسداد چندین سایت فروش و تبلیغ سؤالات امتحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید