پارک فیل ها در تایلند

به گزارش تور کانادا، پارک طبیعت فیل در سال 1996 توسط لک چایلرت افتتاح شد. این پارک علاوه بر این که به یکی از جاذبه‌های کشور تایلند تبدیل شده، به عنوان یک مرکز حامی فیل‌ها نیز به کار خود ادامه می‌دهد.

پارک فیل ها در تایلند

در سال 1998، لک چایلرت به همراه سازمانی به نام تور سبز محلی توریستی را در شمال چیانگ مای برای حفاظت از فیل ها انتخاب کرد. در این مکان محلی را به طور خاص برای فیل های آسیب دیده در نظر گرفت که به بهشت فیل ها مشهور شد. هدف مووسان پارک طبیعت فیل‌ها حفاظت از این موجودات و فراهم کردن یک زندگی خوب برای آنها بود.

در سال 1989 با ممنوعیت فروش عاج، از فیل‌های رها شده برای صنعت توریستی و یا برای گدایی در شهرها استفاده می‌شد. در آن سال‌ها دولت تایلند نیز به دنبال ترویج اکوتوریسم در استان چیانگ مای بود.

در ابتدای فعالیت پارک، روزانه فیل‌ها نمایش‌هایی ارائه می کردند. اما با گذشت زمان سبک کار پارک تغییر پیدا کرد و دیگر نمایشی در آن اجرا نشد. امروزه مدل کار پارک به صورت استفاده داوطلبانه از گردشگران برای کمک به نگهداری و کمک مالی شده است. گردشگران تور ارزان تایلند می‌توانند تا یک ماه در پارک اقامت کنند و با پرداخت پول از فیل‌ها مراقبت نمایند. هر روز صبح با غرش فیل‌ها کار از تمیز کردن آنها شروع شده و با غذا دادن، حمام کردن، قدم زدن با فیل ها و تخلیه غذا در انبارها ادامه پیدا می‌کند.

پارک طبیعت فیل در تایلند پناهگاهی برای فیل هایی است که از سیرک ها و شکارچیان جان به در برده اند و اکنون قرار است در آرامش به زندگی خود ادامه دهند و روزهای سخت را از یاد ببرند. این پارک بر اساس مدل کسب و کاری فعالیت می کند که در آن از گردشگران پول گرفته و برای حیوانات خرج می‌گردد. گردشگران می‌توانند در این پارک تجربه نگهداری داوطلبانه از فیل ها را داشتند.

انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 213

به "پارک فیل ها در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک فیل ها در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید