پامپئو: طالبان پیش از امضای توافق صلح تضمین دهد

به گزارش تور کانادا، وزیر خارجه آمریکا گفت که طالبان پیش از امضای توافق باید شواهد قابل اثباتی را ارائه کند که این گروه اراده و ظرفیت لازم برای کاهش خشونت ها در افغانستان را دارد.

پامپئو: طالبان پیش از امضای توافق صلح تضمین دهد

به گزارش دفتر منطقه ای تور کانادا، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در ازبکستان گفت که توافق با طالبان نزدیک است اما تاکید کرد که پیش از این نیز دو طرف به توافق نزدیک بودند اما به دلیل اینکه طالبان جدی بودن خود را در مذاکرات نشان ندادند گفت وگوها ناکام بود.

به گزارش ای بی سی نیوز، پامپئو با اشاره به اینکه در مراحل نهایی توافق با طالبان قرار داریم، گفت: ما در حال کار بر روی طرح صلح هستیم، اینکه ویرگول ها را در جای مناسب قرار دهیم و جملات را به درستی بنویسیم.

وی همچنین گفت: ما قبلاً یک بار به توافق نزدیک شده بودیم؛ یک تکه کاغذ که ما بطور متقابل باید انجام دهیم و طالبان نتوانستند اراده یا ظرفیت خود را برای کاهش خشونت ها نشان دهند.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: آنچه ما اکنون خواستار آن هستیم شواهد قابل اثبات طالبان از اراده و ظرفیت آن ها برای کاهش خشونت ها است تا مذاکرات بین الافغانی در محیطی برگزار شود که خشونت ها کمتر باشد.

پامپئو ادامه داد: ما امیدواریم که می توانیم به این هدف دست یابیم، اما هنوز به آن نرسیده ایم و مطمئناً کار برای رسیدن به آن باقی مانده است.

این اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح می شود که رئیس جمهور افغانستان به نقل از مذاکره کننده ارشد آمریکا گفته بود که پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات با طالبان حاصل نشده اما برخی سیاسیون افغان می گویند نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان نسبت به پیشرفت در گفت وگوها خوشبین است.

این در حالی است که طالبان می گوید درخواست آمریکا برای کاهش خشونت ها را پذیرفته بودند اما آنها خواسته های جدیدی را مطرح کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 281

به "پامپئو: طالبان پیش از امضای توافق صلح تضمین دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: طالبان پیش از امضای توافق صلح تضمین دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید