اخبار سیاسی

مسائل بازار خودرو از سرمنشا حل گردد

دخالت دولت در قیمت گذاری کالاها به لحاظ مالی نادرست بوده و بسیاری از کارشناسان متفق القول با آن مخالف هستند اما همچنان شاهد هستیم که بسیاری از کالاها از جمله خودرو در کشور نرخ گذاری می شوند. اگرچه تعداد زیادی از مسوولان و تصمیم سازان کشور بر استمرار فرایند...

28 دی 1399

کرونا و خطر جهانی آن در برخی ادیان و مذاهب

کرونا و خطر جهانی اش، باعث تعطیلی بسیاری از مراکز جمعی شده است، اما برخی اماکن مذهبی ادیان و آیین های مختلف برای جلوگیری از تجمع پیروانشان، استثنا نشده و فعالیت های خود را محدود و ایزوله کرده اند.

20 دی 1399

4250 جلد کتاب به کتابخانه&zwnjهای عمومی استان ایلام اهدا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با اعلام خبر اهدای 4250 جلد کتاب در موضوعات متنوع به کتابخانه های عمومی استان ایلام و در قالب پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی،...

17 دی 1399

روسیه: تحریم&zwnjهای جدید آمریکا بی&zwnjاساس، خصمانه و مخرب است

سفیر روسیه در آمریکا معتقد است، گسترش فهرست تحریم های ضدروسی آمریکا، کاملاً بی اساس و اقدامی غیردوستانه و مخرب، با هدف تعمیق بحران کنونی در روابط دو کشور است.

16 دی 1399

دارابی: فروش اموال دولت راه حل سالم&zwnjسازی تامین&zwnjمالی بودجه است ، آیا از فروش سهام دولتی در بورس استقبال می&zwnjشود؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: فروش دارایی های دولت بودجه را به صورت سالم تامین می نماید. به عبارت دیگر تامین سالم بودجه دولت از افزایش تورم و فشار مالی به مردم جلوگیری می نماید.

16 دی 1399

18 بار اقدام به خودکشی یکی از دختران شین آباد

درمان دختران شین آباد با شیوع کرونا متوقف شده و زخم بعضی از آن ها عفونت کرده است. آن ها از دولت می خواهند فرایند درمان، دوباره شروع و سهمیه ای ویژه در کنکور 1400 برایشان در نظر گرفته شود. آن ها سال هاست هیچ روانشناسی را ندیده و افسردگی، ضعف حافظه، نداشتن...

14 دی 1399

دیوار مرزی بین ایران و ترکیه

وزارت کشور ترکیه امروز گفت که ساخت دیوار 81 کیلومتری در مرز این کشور با ایران به اتمام رسیده است.

13 دی 1399

اقدام آمریکا در انتقال سلاح و داروهای فاسد به عراق به وسیله گذرگاهی غیرقانونی

نماینده بصره در مجلس عراق از گذرگاهی خطرناک و غیرقانونی در مرز این کشور با کویت نام برد که آمریکایی ها سلاح و داروهای فاسد به وسیله آن وارد عراق می نمایند.

9 دی 1399

8 وزیر دولت به بهارستان می فرایند

تهران (پانا) - کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده میزبان وزرای علوم، تعاون، کشور، ارتباطات، صمت، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان و نیرو خواهند بود.

6 دی 1399

چهار سال دیگر هرگز در مقابل ترامپ کاندیدا نمی شوم

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: چهار سال دیگر هرگز در مقابل ترامپ کاندیدا نمی شود و تأکید کرد که رئیس جمهور آمریکا از حمایت صددرصدی او برخوردار خواهد بود.

6 دی 1399

بازپرس قضایی انفجار بیروت خواهان تحقیق درباره چند وزیر شد

بازپرس قضایی انفجار بندر بیروت خواهان تحقیقات پارلمانی درباره وزرای فعلی و سابق به دلیل کم کاری و مقصر بودن در این انفجار شد.

5 دی 1399

میراشرفی: عراق و چین مهم ترین مقاصد صادراتی ایران شدند

رئیس کل گمرک گفت: آمار تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه سال جاری حاکی از تبادل 97 میلیون و 700 هزار تن کالا به ارزش 44 میلیارد و 600 میلیون دلار است.

3 دی 1399

خبرنگاران 204 راننده بی توجه به محدودیت های کرونایی در رباط کریم جریمه شدند

تهران- خبرنگاران- فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: ً204 راننده متخلف در دو روز گذشته در طرح محدودیت تردد خروج خودروهای با پلاک بومی و ورود خودروهای با پلاک غیر بومی در راستای مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان جریمه 500 هزار تومانی شده اند.

3 دی 1399

وزیر آموزش و پرورش به پویش کتابخوانی 2020 پیوست

محسن حاجی میرزایی با پیوستن به پویش کتابخوانی 2020 از عموم هم وطنان دعوت کرد که به پویش کتابخوانی 2020 بپیوندند.

2 دی 1399

تحلیل مؤسسه فیچ از تأثیر پیروزی جو بایدن بر صنعت نفت و گاز آمریکا ، انقلاب نفت شیل به تاریخ می پیوندد؟

مؤسسه تحقیقاتی فیچ معتقد است که پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا نقطه آغاز فاصله دریافت آمریکا از سوخت های فسیلی خواهد بود.فیچ می گوید بایدن مجموعه ای از سیاست ها را با هدف کاهش مصرف سوخت های فسیلی به اجرا خواهد گذاشت که سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز...

30 آذر 1399

ضرورت ترسیم افق های جدید برای جایزه جهانی کتاب سال

به گزارش خبرنگاران ، نشست آنالیز و آسیب شناسی جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با حضور، احمدعلی حیدری، دبیر علمی جایزه جهانی کتاب سال؛ احمدرضا رحیمی ریسه و سعید عدالت نژاد از داوران این رویداد چهار شنبه(28 آبان ماه) در سرای قلم موسسه خانه کتاب...

29 آذر 1399

سرمایه گذاری کشاورزی عربستان در عراق منتفی شد

وزیر کشاورزی عراق گفت که عربستان از تصمیم خود مبنی بر سرمایه گذاری در صحرای جنوب و جنوب غربی عراق منصرف شد.

26 آذر 1399

خبرنگاران ادامه کارشکنی آمریکا علیه لبنان

تهران - خبرنگاران- دورتی شیا، سفیر آمریکا در بیروت آدینه شب خاطرنشان کرد که کشورش به فشار علیه حزب الله ادامه خواهد داد.

24 آذر 1399

مقام اماراتی: به دنبال درگیری با ایران و ترکیه نیستیم

خبرنگاران : قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه بر عدم تمایل کشورش به درگیری با ایران و ترکیه تاکید نمود .

20 آذر 1399

رییس بانک مرکزی ترکیه برکنار شد

به دنبال کاهش بیشتر ارزش لیر، رییس بانک مرکزی ترکیه برکنار شد.

16 آذر 1399
تعداد: (197)