پیروز جنگ دوم قراباغ

به گزارش تور کانادا، زمانی که در روزهای پایانی جنگ اخیر قراباغ، ترکیه آگاه شد پوتین و علیف در حال رایزنی درباره یک طرح سازش هستند، ترتیب مذاکره تلفنی اردوغان و پوتین داده شد. ترکیه مواضع خود را به سرعت از آزادسازی تمامی اراضی اشغالی آذربایجان به سازش و آتش بس تعییر داد و ارتش آذربایجان که از شوشی عبور نموده و در دروازه های استپاناکرت، آخرین ایستگاه برطرف اشغال از قلمرو آذربایجان قرار داشت متوقف، و به عقب فراخوانده شد. توافق سه جانبه شامگاه 10 نوامبر بین پوتین، علیف و پاشینیان حاصل شد.

پیروز جنگ دوم قراباغ

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

جنگ انتها یافت، 20 هزار سرباز ارمنی از محاصره خارج شدند و نیروهای روسیه به سرعت به منطقه گسیل و پرچم روس انتها در قلمرو کشور پیروز در جنگ یعنی آذربایجان به اهتزاز درآمد. طرحی که توسط آمریکا و فرانسه سالها قبل کارسازی و بایگانی شده بود عملیاتی شد. ترکیه در این طرح هیچ جایگاهی نداشت. فشارها به الهام علیف، او را وادار کرد از سهم آذربایجان بخشی از مطالبات طرف ترک را تامین کند. خبرنگار اعزامی شبکه A Haber ترکیه توقعات ترکیه را در قالبی گزارش نموده که یادآور رژیم کامله الوداد است. یعنی آذربایجان هر امتیازی به روسیه بدهد ترکیه خود را محق به دریافت همان امتیاز از باکو می داند.

خبرنگار آهبر نوشت؛ 1960 نظامی روسیه وارد منطقه قراباغ می شوند. قرار است به همان تعداد سربازان ترکیه نیز به منطقه اعزام شوند. چهار پاسگاه کنترل و شانزده پست دیده بانی ایجاد می گردد. از 12 دسامبر 2020 نیروهای روسیه و ترکیه در این منطقه گشت زنی می نمایند. نظامیان روسیه و ترکیه امنیت مناطق ارمنی نشین را تامین می نمایند. فارغ از میزان تحقق این خواسته ها در قراباغ نوع نگاه به باکو حایز اهمیت است.

به این ترتیب در کنار پیروزیهای بزرگی که به قیمت خون هزاران شهید آذربایجانی به دست آمد مفاهیم جدید حقوقی در قلمرو آذربایجان شکل گرفته است. قراباغ و کریدور لاچین به صورت دوفاکتو شناسایی شد، روسیه حق ایجاد شمار زیادی پایگاه در آذربایجان را به دست آورد و ترکیه رژیم کامله الوداد امنیتی را فعال کرد و به عبارتی با آذربایجان که طرف پیروز جنگ بود مانند سوریه رفتار و در جاده ها و شهرهای آن گشت زنی خواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران به نظاره این تحولات که شروع دور امنیتی جدیدی در قفقاز و منطقه غرب آسیاست ادامه می دهد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 797

به "پیروز جنگ دوم قراباغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروز جنگ دوم قراباغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید