چطور در مسافرت شبیه یک گردشگر نباشیم؟

به گزارش تور کانادا، وقتی به عنوان جهانگرد به جایی سفر می کنید برای اینکه سفر امن تر و بهتری داشته باشید بهتر است طوری رفتار کنید که جهانگرد بودن شما کمتر پیدا باشد. شیوه لباس پوشیدن، مکان هایی که تماشا می کنید و رفتارتان در این امر اهمیت دارد.

چطور در مسافرت شبیه یک گردشگر نباشیم؟

کارین کِمپ که یک طراح گرافیک بازنشسته است تصور می کرد تمام تلاشش را نموده است تا شبیه یک گردشگر نباشد. لباس مناسب پوشیده، عبارت های لازم به زبان فرانسه و فنلاندی را یاد گرفته و تمام تلاشش را نموده تا با جامعه یکرنگ گردد اما باز هم در خیابان، آمریکایی ها در خصوص آدرس از او سؤال می پرسیدند و این خیلی برایش جای تعجب داشت.

نهایتاً از یکی از کسانی که از او آدرس پرسیده بودند پرسید:از کجا متوجه شدید من آمریکایی هستم؟ و پاسخ جالب بود. چون کتانی سفید پوشیده ای.

شما باید در مسافرت ها همیشه سعی کنید همرنگ جامعه باشید چون در مسافرت اگر با مردم محلی تفاوت زیادی داشته باشید ممکن است احساس ناراحتی کنید و حتی ممکن است به دردسر بیفتید. تابستان سال جاری چهار گردشگر که در تاجیکستان مشغول سرگرمی بودند کشته شدند. وزارت امور خارجه آمریکا همیشه سعی می نماید شهفرایندانش را در خصوص سفرهای خارجی هوشیار نگه دارد و گاهی حتی آنها را از اقامت در منطقه ها گردشگری منع می نماید. بنابراین مهم است وقتی به جایی سفر می کنید ظاهرتان نشان ندهد که یک گردشگر هستید. برای اینکار باید لباس مناسب بپوشید، به تماشا مکان های صحیح بروید و به صورتی رفتار کنید که شبیه گردشگر ها نباشد، مانند یک حرفه ای.

چه بپوشید

کمپ می گوید هیچ چیز مانند پوشیدن یک کتانی سفید نایک نشان دهنده امریکایی بودن نیست. بنابراین در سفر کتانی سفید و شلوار جین در چمدان باقی می ماند

گاهی اوقات همرنگ شدن با جامعه به معنی نپوشیدن لباس هایی است که مختص مسافران است.مثلاً در مراکش مردم محلی شلوار پاره یا شلوارک کوتاه نمی پوشند.

دوربین عکاسی تان نباید خیلی واضح باشد. اگر به عکاسی علاقه مند هستید کیفی برای دوربینتان تهیه کنید که با اینکه کیف خوب و مناسبی است، دقیقاً مثل یک کیف دوربین عکاسی نباشد. این توصیه ای است که فردی گردشگر و صاحب یک شرکت گردشگری به مسافران می نماید.

کوله پشتی یکی دیگر از مواردی است که باید کنار گذاشته گردد چون کاملاً نشان دهنده گردشگر بودن است.به طور کلی برای اینکه شبیه گردشگر ها نباشید باید سعی کنید مشابه مردم مردم محلی باشید، البته نه دقیقاً مثل آنها. اما استفاده نکردن از لباس های رنگ روشن، جواهرات درخشان و وسایل الکترونیکی تازه می تواند از هدف قرار گرفتن شما جلوگیری کند.

کجاها بروید

پائولو میلر که در یکی از شهرهای کالیفرنیای شمالی زندگی می نماید، چون در نزدیکی منطقه ها گردشگری است می گوید: بسیار راحت می توان فهمید که آنها گردشگر هستند

مثلاً در رانندگی سرگردان هستند، یا همه اعضای خانواده با هم به مغازه سبزی فروشی می فرایند. بیشتر گردشگرانی که به شهر ما می آیند در نزدیکی ساحل خانه اجاره می نمایند به همین علت بیشتر آنها را در مغازه های آن اطراف می توان دید، آن هم به صورت سرگردان. در شهر تنها یک خیابان اصلی داریم که آنها چون به راستا آشنا نیستند ناگهان ترمز می نمایند یا بدون اینکه چراغ راهنما بزنند دور میزنند.

گاهی اوقات گردشگر ها به محل هایی می فرایند که خطرناک است. به طور مثال وزارت امور خارجه آمریکا به مردم هشدار می دهد که در ترکیه در منطقه های که گردشگر های غربی بیشتری هستند باید بسیار مراقب باشند، مخصوصاً در استانبول. علت این هشدار واضح است، چون برای افرادی که قصد فعالیت های غیر انسانی دارند اماکن گردشگری محلی است که به راحتی طعمه خود را می یابند.

گاهی اوقات هم ممکن است یک گردشگر اصلاً نداند چرا یک مکان اهمیت دارد و بازدید از آن می تواند ارزشمند باشد. در صورتی که وقتی برای بازدید از جایی می روید حداقل باید بدایند چرا این محل اهمیت دارد در غیر اینصورت به وضوح گردشگر بودن شما آشکار می گردد.

چطور رفتار کنید

در نهایت مهمتریم مسئله برای اینکه مثل یک گردشگر نباشید این است که نباید مثل یک گردشگر رفتار کنید. البته در این مورد می توان یک کتاب قطور نوشت چون فهرست رفتارهایی که یک گردشگر نباید داشته باشد بسیار طولانی است. مثلاً سفر کردن با یک مینی ون که روی آنرا اسباب و اساسیه چیده اید و چون تمام شب رانندگی نموده اید اتومبیل و خودتان بسیار خسته شده اید نشانه های واضح گردشگر ها است.

یک روانشناس سیاتلی که تخصصش در زمینه مسافرت است می گوید: مسافرانی که رفتارهای ناپسند اجتماعی انجام می دهد یا به فرهنگ ها احترام نمی گذارند نمیتوانند در اجتماع تازه جایی پیدا نمایند و کنار گذاشته می شوند. آنها نه عمق رفتار و فرهنگ مردم کشوری را که به آن سفر نموده اند درک می نمایند و نه قدردان آن هستند.

اما اگر بخواهید طوری سفر کنید که گردشگر بودن شما واضح نباشد می توانید قبل از سفر در خصوص آداب و رسوم محلی کشوری که قصد سفر به آن را دارید مطالعه کنید و سعی کنید آنجا را بیشتر بشناسید. می توانید قدری بیشتر وقت صرف کنید تا لباس های مناسبتری همراه خود ببرید و برنامه سفر دقیق تری بنویسید. در این صورت احتمالاً سفر بهتری خواهید داشت.

نکات نهایی

به این قضیه مانند بازی نگاه کنید

می توانید به عنوان بازی به این فکر کنید که آیا می توانید طوری شبیه افراد محلی رفتار کنید که کمترین جلب توجه را داشته باشید و بیشتر شبیه آنها شناخته شوید. بازی جالبی خواهد بود.

نقشه با خود نبرید

بهتر است با یک نقشه بزرگ در دستتان در خیابان های مقصد چرخ نزنید. هر کسی شما را با یک کوله پشتی بر پشت و یک نقشه در دست که مرتب آنرا باز و بسته می کنید و در صورتتان ترس از گم شدن دیده می گردد، ببیند متوجه می گردد شما یک گردشگر هستید. در عوض بهتر است نقشه را در گوشی تلفن همراهتان داشته باشید که ظاهر بهتری برایتان ایجاد می نماید.

آرام باشید

گردشگر ها معمولاً سعی می نمایند در یک روز کارهای زیادی انجام دهند، اما بهتر است اینکار را نکنید. آرام باشید. در یک کافه قهوه بخورید، در یک مکان گردشگری قدری بنشینید و در کنار ساحل با آرامش قدم بزنید. در این صورت بیشتر با جامعه محلی همرهنگ خواهید شد و کمتر هدف کیف قاپها و دیگر افراد با نیات بد قرار خواهید گرفت.

منبع: کجارو / usatoday.com
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1485

به "چطور در مسافرت شبیه یک گردشگر نباشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور در مسافرت شبیه یک گردشگر نباشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید