کرمی: به شرکت های خلاق برای ثبت دارایی ها تسهیلات تعلق گرفت تا راستا توسعه محصولات ایران ساخت هموار شود

به گزارش تور کانادا، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق از تعلق تسهیلات به شرکت های خلاق برای ثبت دارایی ها خبر داد.

کرمی: به شرکت های خلاق برای ثبت دارایی ها تسهیلات تعلق گرفت تا راستا توسعه محصولات ایران ساخت هموار شود

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارزشگذاری دارایی های معنوی یکی از مشکلاتی که شرکت های خلاق با آن روبرو هستند. این موضوع که یک اختراع، یک برند، یک ایده خلاقانه دارای چه مقدار ارزش مالی است، از مسائلی است که بحث های فراوانی حول آن صورت گرفته است. در این راستا ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق به میدان آمد و تسهیلاتی را قرار داد تا راهکاری برای رفع این مشکل باشد.

پرویز کرمی دبیر این ستاد گفت: ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق بسته خدمتی ارزشگذاری دارایی ها را توسعه بخشیده و به فرایند ارزشگذاری و ثبت دارایی ها با کمک مالی مستقیم کمک کرده است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: برای استاندارد کردن فرآیندهای شناسایی، محاسبه ارزش و ثبت دارایی های کسب و کارهای خلاق، ستاد از ارزشگذاری فناوری و کسب و کارهای نوآورانه در صنایع نرم و خلاق حمایت خواهد کرد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 70 درصد هزینه های فرایند ارزشگذاری را تقبل می کند. سقف این کمک 25 میلیون تومان است.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به اهمیت ارزشگذاری، اضافه کرد: این مسئله همچنین تقویت نقدینگی در حوزه صنایع نرم و خلاق را نیز به دنبال دارد، زیرا با معلوم شدن ارزش دارایی های معنوی، فرهنگی و خلاق، فرایند جریان نقدینگی تسهیل می یابد.

کرمی همچنین بیان نمود: بر اساس شیوه نامه مندرج در سامانه، این خدمت علاوه بر شرکت های دانش بنیان، مشمول شرکت های خلاق نیز شده است. همچنین شرکت ها می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1161

به "کرمی: به شرکت های خلاق برای ثبت دارایی ها تسهیلات تعلق گرفت تا راستا توسعه محصولات ایران ساخت هموار شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمی: به شرکت های خلاق برای ثبت دارایی ها تسهیلات تعلق گرفت تا راستا توسعه محصولات ایران ساخت هموار شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید