کره شمالی دو موشک کروز آزمایش کرد

به گزارش تور کانادا، یک مقام نظامی کره جنوبی که خواست نامش فاش نشود از آزمایش دو فروند موشک کروز از طریق پیونگ یانگ خبر داد.

کره شمالی دو موشک کروز آزمایش کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام نظامی کره جنوبی گفت که به نظر می رسد که کره شمالی طی آنچه پنجمین آزمایش موشکی اش در هفته های اخیر به شمار می رود، دست کم دو موشک کروز را از یک منطقه در داخل خاک خود آزمایش کرده است.

مقام نظامی مذکور که خواست نامش فاش نشود، در این باره افزود: ما هنوز نیازمند انجام ارزیابی و تجزیه و تحلیل دقیق (در مورد این آزمایش) هستیم.

وی ادامه داد:، اما من می خواهم بگویم که اگر چنین موشکی به سمت جنوب پرتاب شود، سیستم های شناسایی و رهگیری ما مسئله ای برای مقابله با آن ندارند.

پیونگ یانگ پیشتر نیز دو فروند موشک تاکتیکی هدایت شونده از منطقه غربی این کشور شلیک کرده بود که با دقت به اهداف خود در جزیره ای در دریای شرقی (دریای ژاپن) اصابت کردند.

کره شمالی همچنین آزمایش های موشکی دیگری نیز در هفته های اخیر انجام داده است، از جمله آزمایش موشک های بالستیک و همچنین پرتاب موشک از روی قطار در حال حرکت که البته همه این آزمایش با انتقاد ژاپن و غرب، به ویژه آمریکا روبرو شده است.

آمریکا مدعی است که این آزمایش ها تحریک آمیز بوده و قطعنامه های سازمان ملل را نقض می کند.

در مقابل سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی نیز انتقاد شدید از آنچه منطق گانگستری آمریکا مطرح نمود، گفته بود که تقویت توان دفاعی این کشور حق مشروع یک کشور مستقل است و این موشک هیچ کشور یا نیروی خاصی را هدف قرار نداده و هیچ آسیبی به امنیت کشور های همسایه وارد نکرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1572

به "کره شمالی دو موشک کروز آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی دو موشک کروز آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید