آغاز مذاکره با کره جنوبی برای تهاتر پول های بلوکه شده با واکسن کرونا

به گزارش تور کانادا، حسین تنهایی گفت: روز گذشته جلسه ای با آقای جهانگیری درباره پول های بولکه شده کشورمان در کره جنوبی داشتیم و پیشنهاداتی برای ارایه به کره در رابطه با نحوه تهاتر دلار های ایران در این کشور با انواع کالا فهرست شد.

آغاز مذاکره با کره جنوبی برای تهاتر پول های بلوکه شده با واکسن کرونا

وی ادامه داد: کره ای ها هنوز اقدام اجرایی برای تهاتر یا آزادسازی پول های بلوکه شده انجام نداده اند و در جلسه روز گذشته راهکارهای مورد نظر برای تهاتر را به معاون اول ارایه کردیم.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی با اشاره به برگزاری جلسه هیات ایرانی با کره ای ها برای ارایه راهکارها و پیشنهادات درباره تهاتر دلارهای ایران با انواع کالای کره ای گفت: در جلسه روز گذشته با آقای جهانگیری، نوع کالاهای قابل تهاتر و تعرفه آن ها را تعیین کردیم و باید دید در جلسه آینده با کره ای ها برای تهاتر تا کجا پیش می رویم و آنها برای تهاتر با فهرست تعیین شده مد نظر ایران، چقدر همکاری می کنند.

تنهایی درباره کالاهای مد نظر برای تهاتر دلارهای ایران با کالاهای کره ای گفت: با توجه به اولویت های کشور؛ مواد اولیه، دارو، مواد پتروشیمی، قطعات خودرو و لوازم خانگی و قطعات لوازم خانگی را جز اولویت های لیست تهاتر پول های بلوکه شده با کالاهای کره ای قرار داده ایم.

او تاکید کرد: مهم ترین موضوع بحث تهاتر دلارهای بلوکه شده ایران در کره با واکسن کرونا است که در جلسه روز گذشته با آقای جهانگیری به این موضوع پرداختیم و هماهنگی های لازم با وزارت بهداشت درباره این موضوع در حال انجام است.

تنهایی با بیان اینکه رقم پول های بلوکه شده در کره چیزی حدود 8 تا 8.5 میلیارد دلار است، ادامه داد: برای واردات هر یک از کالاهای تهاتر شده به ازای پول های بلوکه شده، رقمی را در نظر می گیریم اما باید دید کره ای ها در این باره چقدر با ایران همکاری و همراهی می کنند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی درباره هزینه نگهداری از پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی گفت: در بسیاری از کشورها بانک ها برای نگهداری از سپرده های مردمی، هزینه ای را دریافت می کنند و این رقم بسیار ناچیز است و در چارچوب نظام و سیستم بانکی کشورها است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 934

به "آغاز مذاکره با کره جنوبی برای تهاتر پول های بلوکه شده با واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز مذاکره با کره جنوبی برای تهاتر پول های بلوکه شده با واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید