اصلاح لایحه حوزه تعاون و سالم سازی و استقرار نظام نوین مدیریتی صندوق های بازنشستگی در دستور کار است

به گزارش تور کانادا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دو موضوع لایحه اصلاح قوانین در حوزه تعاون و مدیریت صندوق ها و شرکت های مالی ذیل صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی در نشست با رییس و اعضای کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی بحث و آنالیز شد.

اصلاح لایحه حوزه تعاون و سالم سازی و استقرار نظام نوین مدیریتی صندوق های بازنشستگی در دستور کار است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر حجت الله عبدالملکی از نتایج نشست 2 ساعت و نیم خود با رییس و اعضای کمیسیون مالی مجلس گفت: در ارتباط با اصلاح قوانین حوزه تعاون کار های خیلی خوبی در طی این سال ها اجرا شده، از آنجاییکه در دولت تازه در جریان جزئیات تحولات این سال ها نیستیم قرار شد یک بازنگری مجدد در آنچه که در کمیسیون مالی انجام شده انجام گردد و ظرف 45 روز اصلاحات لایحه را تقدیم نمایندگان در کمیسیون مالی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعلاوه در پاسخ به مطالبه و دغدغه های کمیسیون مالی درباره صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی هم گفت: سالم سازی نظام مدیریتی مجموعه ها، استقرار نظام های نوین مدیریتی و نزدیک شدن به مرز دانش در مدیریت مالی این مجموعه ها، بعلاوه موضوع شفافیت در فعالیت های مالی و تکمیل سامانه های مربوطه و نظام رتبه بندی شرکت ها از جمله برنامه هایی است که در دستور کار واقع شده است.

وی اضافه نمود: نظام جامع رفاه اجتماعی هم در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم ثمره اش تراز صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی باشد.

عبدالملکی در همین زمینه یادآورشد و گفت: مجلس محترم به ما قول دادند که در این حوزه ها، همراهی کامل را با وزارتخانه داشته باشند. در واقع برخی از این اقدامات جراحی محسوب می گردد و قطعا به پشتیبانی مجلس احتیاج دارد. در همین رابطه هم رئیس محترم کمیسیون مالی دکتر پورابراهیمی و سایر اعضا تاکید کردند که آمادگی دارند در این زمینه به ما یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1306

به "اصلاح لایحه حوزه تعاون و سالم سازی و استقرار نظام نوین مدیریتی صندوق های بازنشستگی در دستور کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح لایحه حوزه تعاون و سالم سازی و استقرار نظام نوین مدیریتی صندوق های بازنشستگی در دستور کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید