ایجاد کارگروه ویژه بانوان در شورای ورزش خوزستان

به گزارش تور کانادا، خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان با بیان این که توسعه کشور به سلامتی و شادابی بانوان بستگی دارد، از ایجاد یک کارگروه ویژه برای ورزش بانوان در شورای ورزش استان اطلاع داد.

ایجاد کارگروه ویژه بانوان در شورای ورزش خوزستان

صادق خلیلیان در حاشیه جلسه شورای ورزش خوزستان که امروز (چهارشنبه) در استانداری برگزار گردید، اظهارکرد: توسعه همزمان ورزش قهرمانی و همگانی در دستور کار قرار گرفته است و به عنوان دو اولویت به هم وابسته، در استان در نظر داریم. در خوزستان قهرمانان ملی بزرگی در سطح کشور داریم که در سطح بین المللی نیز توانسته اند افتخارات بزرگی به ارمغان بیاورند که باید مورد حمایت قرار بگیرند و از این ظرفیت به برترین شکل بهره مند شویم.

به گزارش خبرنگاران، وی اعلام کرد: در عین حال نیز توسعه ورزش همگانی یاری می نماید تا برای قهرمانی پشتوانه سازی کنیم. بانوان و کارکنان دستگاه ها نیز باید مورد حمایت ویژه قرار بگیرند زیرا کارایی کارمندان ادارات به سلامت و اندازه ورزش آن ها بستگی دارد. مادران و دختران ما باید از نعمت وجود ورزش قهرمانی و سلامت کافی برخوردار باشند چراکه نیمی از جمعیت ما را در کشور تشکیل می دهند و توسعه کشور نیز به سلامتی و شادابی بانوان بستگی دارد و به همین خاطر ورزش بانوان را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادیم و یک کارگروه ویژه را برای بخش بانوان در نظر گرفتیم تا پیشنهادات خود را برای تصویب به جلسه بعدی شورای ورزش استان بیاورند.

استاندار خوزستان گفت: بعلاوه یکی از ظرفیت های بزرگ استان خوزستان، رودخانه های پرآبی است که در زمینه توسعه قایقرانی چه به صورت ورزش و چه تفریحی، تقریبا از آن ها بی بهره هستیم، در حالی که این مهم یک ظرفیت و امکانات خدادادی بزرگ در استان است. به همین علت باید هم از نظر قهرمانی و هم از نظر تفریحی برای خانواده ها از این ظرفیت ها به برترین شکل استفاده کنیم. این موضوع را دنبال می کنیم و قرار شد نصب اسکله قایقرانی را دنبال کنیم تا این رشته را حداقل در شهر اهواز توسعه دهیم و در سایر شهرها نیز برای بهره مندی از قایقرانی قهرمانی و تفریحی برای خانواده ها، ظرفیت سازی کنیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه خوزستان یکی از قطب های ورزش قهرمانی کشور است و باید از این ظرفیت به برترین شکل استفاده کرد و در عین حال نیز برای سلامت شهروندان خوزستانی، ورزش همگانی را توسعه دهیم. به همین علت سیاست ما توسعه ورزش همگانی است. ضمن این که باید مراکزی را به عنوان پارک برای فعالیت ورزشی بانوان داشته باشیم که در این بخش استان ما، پیشرفت مناسبی نداشته و در بعضی جاها نیز مکان یابی مناسبی هم صورت نگرفته است. قرار شد در کارگروه ویژه به این موضوع پرداخته گردد.

خلیلیان اعلام کرد: ما می توانیم از ظرفیت های قانونی دستگاه های اجرایی و شرکت ها و موسسات مختلف در بخش خصوصی در جهت توسعه ورزش به ویژه ورزش همگانی و بانوان به برترین شکل استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1379

به "ایجاد کارگروه ویژه بانوان در شورای ورزش خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد کارگروه ویژه بانوان در شورای ورزش خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید