ایران: استقرار نیرو و تجهیزات آمریکایی عامل بی ثباتی منطقه است

به گزارش تور کانادا، نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد بیانیه مطبوعاتی 24 بهمن آمریکا را یک دروغ پراکنی جدید علیه ایران دانست و گفت استقرار انبوه نیرو و تجهیزات آمریکایی در منطقه، عامل بی ثباتی است.

ایران: استقرار نیرو و تجهیزات آمریکایی عامل بی ثباتی منطقه است

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا، در بیانیه شامگاه آدینه مطبوعاتی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، آمده است: بیانیه مطبوعاتی نمایندگی آمریکا در 13 فوریه یک دروغ پراکنی جدید علیه ایران است. چند ساعت پس از حمله به تأسیسات نفتی سعودی در 14 سپتامبر 2019، آمریکا آن را بی هیچ دلیلی به ایران منتسب کرد و تا به امروز نیز از ارائه کوچکترین سندی برای اثبات ادعایش ناتوان بوده است.

این بیانیه ادامه می دهد: اکنون هم آمریکا به هر دستاویزی برای اثبات ادعایش متوسل می گردد که نمونه اخیر آن استناد به گزارش گروه کارشناسان تحریم یمن برای اثبات ادعاهای خویش است. این گزارش هیچ چیزی برای اثبات ادعای آمریکا که قبلا نیز توسط ایران رد شده است، ندارد.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اضافه نموده است: استقرار انبوهی نیرو و تجهیزات نظامی و ماجراجویی و همچنین گسیل بی سابقه سلاح های پیچیده آمریکائی به متحدانش در منطقه، عوامل اصلی بی ثباتی و عدم امنیت در خلیج فارس هستند.

این بیانیه تاکید نموده است: به جای متهم کردن دیگران، آمریکا باید به همه سیاست های تفرقه افکنانه و فعالیت های بی ثبات نماینده اش در منطقه خاتمه دهد.

در بیانیه مطبوعاتی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران تصریح شده است: در حالی که آمریکا آشکارا قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض نموده است و در یک اقدام بی سابقه در تاریخ سازمان ملل، سایر کشورها را تهدید می نماید یا از آن قطعنامه سرپیچی نمایند یا با مجازات روبرو خواهند شد، توضیحات اخیر این کشور درباره قطعنامه مذکور کوشش نومیدانه دیگری برای تضعیف اجرای آن است. در این بیانیه خاطرنشان شده است: اگر قرار باشد چیزی درباره آن قطعنامه آنالیز گردد، آن موضوع به طور قطع، نقض ماهوی این قطعنامه(2231) توسط آمریکا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 309

به "ایران: استقرار نیرو و تجهیزات آمریکایی عامل بی ثباتی منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران: استقرار نیرو و تجهیزات آمریکایی عامل بی ثباتی منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید