(تصاویر) فاجعه در بیمارستان ویژه بیماران کرونا در بغداد

به گزارش تور کانادا، بر اثر انفجار کپسول اکسیژن در یک بیمارستان در بغداد که به آتش سوزی گسترده منجر شد، براساس اطلاعات اولیه دستکم پنجاه و پنج نفر جان خود را از دست دادند.

(تصاویر) فاجعه در بیمارستان ویژه بیماران کرونا در بغداد

به گزارش خبرنگاران، این حادثه که در بیمارستان ابن خطیب در بغداد که به بیماران کرونایی اختصاص دارد، رخ داد دستکم پنجاه و پنج برجای گذاشته است، هرچند منابع محلی تلفات را بیشتر از این بیان می نمایند.

براساس اطلاعات اولیه خبرگزاری ناس عراق موارد خفگی زیاد است و تیم های آتش نشانی نیز هنوز در کوشش هستند آتش را خاموش نمایند و آمار کشته شدگان نیز ممکن است افزایش یابد. طبق گفته منابع پزشکی بغداد 120 نفر در این حادثه اعم از بیمار و همراه گرفتار آتش شدند.

بعضی اخبار حاکیست که تعدادی از کادر درمانی بیمارستان نیز زخمی یا سوخته اند.

دولت عراق برای گرامیداشت قربانیان و جان باختگان حادثه آتش سوزی بیمارستان ابن الخطیب بغداد که به بیماران کرونایی اختصاص دارد، سه روز عزای عمومی گفت.

مصطفی الکاظمی حادثه دلخراش بیمارستان ابن الخطیب در بغداد که به کشته شدن تنی چند از شهروندان و بیماران منجر شد را تسلیت گفت.

نخست وزیر عراق دستور داد که فوراً در خصوص علل حادثه از افراد ذیربط در وزارتخانه تحقیق گردد و رییس بیمارستان، مدیر حراست و مسوولان نگهداری تجهیزات در بیمارستان فوراً حاضر و از آنان تحقیق گردد و همه کسانی که از نظر قانونی مقصر بودند جوابگو باشند.

الکاظمی دستور داد که به خانواده جان باختگان حادثه حقوق مستمری بطور کامل پرداخت گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1130

به "(تصاویر) فاجعه در بیمارستان ویژه بیماران کرونا در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) فاجعه در بیمارستان ویژه بیماران کرونا در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید