تصویر روز ناسا: این عدد کیهانی را چه می خوانید، 37 یا 42؟

به گزارش تور کانادا، بشر از دیرباز، طرح ها و صورت واره هایی را بین ستارگان تصور می نموده است. یکی از این صورت واره های مدرن، خوشه ای ستاره ای است که با ابزار اپتیکی شبیه به 37 دیده می گردد و ازاین رو به خوشه ستاره ای 37 معروف شده است.

تصویر روز ناسا: این عدد کیهانی را چه می خوانید، 37 یا 42؟

به گزارش خبرنگاران ، ستارگان روشن تر خوشه ستاره ای باز NGC 2169 ظاهرا عدد 37 را بر پهنه آسمان نمایش می دهند. البته هستند افرادی که آن را 42 می بینند. آیا رازی در پس این اعداد نهفته است؟

از دیدگاه ما زمینی ها، این ترکیب عددی از ستارگان هم مانند بسیاری دیگر از صورت های فلکی و طرح های ستاره ای، کاملا تصادفی است. این صورت واره در فاصله تقریبی 3300 سال نوری در جهت صورت فلکی شکارچی واقع شده است، ولی ستارگان آن منشأ یکسانی دارند و در کنار هم، خوشه ستاره ای باز تشکیل می دهند. در مقایسه با دیگر اعضای کهکشانمان، NGC 2169 خوشه کوچکی به پهنای حدود 7 سال نوری است. ستاره های این خوشه که هم زمان از ابر واحدی شکل گرفته اند، حدود 11 میلیون سال سن دارند و در مقایسه با خورشید خودمان که 5 میلیارد سال از عمرش گذشته، نوزاد به شمار می روند!

انتظار می رود که خوشه های ستاره ای باز با گذشت زمان پراکنده شوند، زیرا اعضای آن تحت تأثیر جاذبه گرانشی ستارگان دیگر، ابرهای میان ستاره ای و اثرات جزرومد گرانشی دیگر اجرام کهکشان قرار می گیرند.

اعتبار تصویر و حق چاپ: سرجیو اگیوار. برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگ، اینجا را کلیک کنید.

منبع: تصویر روز ناسا

5454

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1403 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1819

به "تصویر روز ناسا: این عدد کیهانی را چه می خوانید، 37 یا 42؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر روز ناسا: این عدد کیهانی را چه می خوانید، 37 یا 42؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید