تولید برچسب های رصد بیماران با قابلیت نصب روی لباس پرستاران

به گزارش تور کانادا به نقل از نیواطلس، پس از آنکه بیماران مراحل سخت درمان را پشت سر می گذارند یا از اتاق عمل خارج می شوند، باید دوران نقاهت را نیز طی کنند و طی این دوره به طور ویژه تحت کنترل و نظارت باشند. این کار وقت و انرژی زیادی از پرستاران می گیرد و دانشمندان برای تسهیل این کار برچسب های خاصی ابداع کرده اند.

تولید برچسب های رصد بیماران با قابلیت نصب روی لباس پرستاران

در سال های اخیر استفاده از برچسب هایی بر روی لباس پرستاران رایج شده که از خود پرتوهای مادون قرمز ساطع می کنند. این پرتوها توسط حسگرهای سقفی در کل یک ساختمان قابل شناسایی هستند و پزشکان و پرستاران با استفاده از این روش می توانند به سرعت از موقعیت مکانی یکدیگر مطلع شوند.

پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز با ارتقای همین فناوری از آن برای ردیابی موقعیت مکانی بیماران استفاده کرده اند. برچسب های مذکور برای کنترل سرعت حرکت، راستا حرکت و دفعات حرکت و جابجایی بیماران قابل استفاده هستند.

برچسب های یادشده که سیستم موقعیت یابی مکانی آنی یا آر تی ال اس نام دارند با همکاری شرکت میدمارک تولید شده اند و با نصب آنها بر روی لباس های پرستاران و بیماران می توان به رصد موقعیت مکانی افراد مریض پرداخت. در حال حاضر این برچسب ها به طور آزمایشی بر روی لباس های 100 بیمار نصب شده اند تا نقاط ضعف و قوت آنها مشخص شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 417

به "تولید برچسب های رصد بیماران با قابلیت نصب روی لباس پرستاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید برچسب های رصد بیماران با قابلیت نصب روی لباس پرستاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید