جشن آب در چیانگ مای

به گزارش تور کانادا، یکی از مشهورترین جشن‌های آب پاشی در کشور تایلند در ایالت چیانگ مای در شمال این کشور برگزار می‌گردد، که در این مقاله با زوایای این جشن مهم و پرطرفدار در تایلند آشنا خواهید شد.

جشن آب در چیانگ مای

با این که این جشن به خاطر سال نو در کل کشور تایلند برگزار می‌گردد، اما این جشن در چیانگ مای شور دیگری دارد، به صورتی که مردم از ایالت‌های دیگر تایلند در ایام جشن آب پاشی با تور چیانگ مای همراه می‌شوند تا از شرکت در جشنواره بی‌نظیر آب پاشی در این ایالت لذت ببرند.

جشن سال نو در تایلند معروف به جشن آب پاشی است که از تاریخ 13 الی 15 ماه آپریل در سرتاسر این کشور برگزار میشود و یکی از جاذبه های توریستی تایلند میباشد .به جشن آب پاشی در تایلند جشن سونکران میگویند و عقیده دارند که آب پاشی موجب خوش یمنی درسال جدید میشود.جشن سال نو در تایلند کلاٌ سه روز طول می‌کشد. روز اول یا 13 آپریل روز احترام به بزرگتران است. دراین روز جوانان به بزرگتران خانواده آب مقدس و معطر هدیه می‌کنند.

روز دوم یا 14 آپریل، روز خانواده نام دارد. در این روز اعضای خانواده به دورهم و برسریک سفره جمع میشوند و ادای احترام میکنند.این سنت در جامعه تایلندی بسیار اهمین دارد و در این روز بزرگترها روی دست اعضای خانواده آب مقدس میریزند و برای آنها دعای خیر طلب میکنند تا سال جدید که مبنای آن بر اساس حرکت خورشید در آسمان محاسبه شده، سالی خوش یمن و پربرکت برای اعضای خانواده است و همچنین همه اعضای خانواده بر سر یک سفره و در کنار یکدیگر زندگی کنند.

در روز 15 آوریل در شهر چیانگ مای و یا هر شهر دیگر از تایلند طبق سنت دیرینه، مجسمه بودا را با اب مقدس و معطر شسته می‌شود و پس از آن مردم از پیر و جوان و بچه در خیابان‌های شهر به یکدیگر آب می پاشند. مردم تایلند عقیده دارند که پاشیدن آب خوش یمنی برای آن‌ها خواهد آورد و به این ترتیب سال جدید با بارندگی، خوش یمنی و برکت همراه خواهد بود. این مراسم که هرساله با تشریفات بیشتری دراین کشور انجام شده و از مشهورترین جاذبه‌های کشور تایلند به شمار می‌رود.

انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 215

به "جشن آب در چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن آب در چیانگ مای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید