دومین شب ناآرام بیروت در هفته جاری با 45 زخمی

به گزارش تور کانادا، بیروت برای دومین شب متوالی در هفته جاری شاهد درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی بود و بر اساس اعلام هلال احمر این کشور، درگیری ها منجر به زخمی شدن 45 نفر شد.

دومین شب ناآرام بیروت در هفته جاری با 45 زخمی

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا، معترضان لبنانی با نامیدن هفته جاری به هفته خشم، پس از دو هفته آرامش نسبی بار دیگر تظاهرات خود را از سر گرفتند و در پی درگیری های سه شنبه شب (دو شب) پیش 59 نفر از آنها در خیابان الحمرا بیروت بازداشت شدند.

اقدامات معترضان در برابر بانک مرکزی بیروت و دیگر بانک های خیابان الحمرا که طی آن بسیاری از شیشه ها شکسته شد مورد اعتراض مقامات لبنان از جمله سعد الحریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور، نبیه بری رئیس مجلس و ولید جنبلاط رئیس حزب دروزی التقدمی الاشتراکی نهاده شد.

چهارشنبه شب (دیشب) بار دیگر تعداد زیادی زیادی از معترضان در برابر محل بازداشت معترضان پیشین در محله کورنیش المزرعه-مار الیاس در غرب بیروت جمع شدند و این اعتراض به درگیری کشیده شد.

بر اساس گزارش العربی الجدید، نیروهای ضد شورش برای متفرق کردن معترضان وارد عمل شدند. هلال احمر لبنان در صفحه توییتر خود از انتقال 35 زخمی به بیمارستان و مداوای 10 زخمی در محل اعتراضات اطلاع داد.

بر اساس این گزارش، 10 نفر از 59 نفری که سه شنبه شب در خیابان الحمرا بازداشت شده بودند، آزاد شدند اما دیشب بار دیگری تعدادی از معترضان بازداشت شدند.

از سوی دیگر، شبکه المیادین از توافق میان گروه های سیاسی لبنان بر سر توزیع پست های کلیدی وزارتی در کابینه پیش روی لبنان اطلاع داد. این شبکه خبری به نقل از منابع کابینه لبنان بیان کرد توافق نهایی درباره ساختار دولت روز پنجشنبه (امروز) حاصل می گردد و انتظار می رود که روز آدینه ترکیب کابینه جدید لبنان اعلام گردد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 160

به "دومین شب ناآرام بیروت در هفته جاری با 45 زخمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین شب ناآرام بیروت در هفته جاری با 45 زخمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید