رئیسی: همه بر یک کشتی سوار هستیم، ناکامی ما به پای نظام نوشته می گردد

به گزارش تور کانادا، رئیس جمهور با تاکید بر همدلی میان دو قوه مجریه و مقننه، گفت: مسئولیت مشترک همه اجزای جمهوری اسلامی، گره گشایی از زندگی مردم، جبران عقب ماندگی ها و حرکت پرشتاب به سوی پیشرفت و تعالی کشور است.

رئیسی: همه بر یک کشتی سوار هستیم، ناکامی ما به پای نظام نوشته می گردد

به گزارش فارس، سیدابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در نشست مشترک دولت، هیات رئیسه و روسای کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت مردمی در شرایطی خاص مسئولیت اداره کشور را بر عهده گرفت، گفت: 43 سال بعد از استقرار نظام جمهوری اسلامی، انتظار این است که کارها با همگرایی، همدلی و وفاق همه ارکان نظام حکمرانی پیش برود.

رئیس جمهور اضافه نمود: برای طی این راستا، سند گام دوم انقلاب اسلامی را در اختیار داریم که وضع موجود، وضع مطلوب و گام های لازم برای رسیدن به سبک زندگی شایسته انقلاب اسلامی را بسیار دقیق ترسیم نموده است.

رئیسی با بیان اینکه دولت و مجلس به عنوان وضع نماینده و مجری قوانین کشور مسئولیت مشترکی برای باز کردن گره های زندگی مردم و ایجاد گشایش در مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارند، گفت: اقتضائات و دغدغه های جامعه باید بسیار دقیق شناسایی و در جهت تامین و حل و فصل آنها گام برداشته گردد.

رئیس جمهور توضیح داد: نمایندگان مجلس همانگونه که با آنالیز و دقت نظر خود در زمان آنالیز صلاحیت وزرا از دولت حمایت کردند، هم اکنون نیز از دولت به عنوان تجلی اراده مردم در راستا توسعه و پیشرفت کشور حمایت نمایند.

رئیسی با بیان اینکه همه بر یک کشتی سوار هستیم و ناکامی هر کدام از ما به پای نظام جمهوری اسلامی نوشته می گردد، گفت: بنده به سهم خود در دولت هر قانونی را که در مجلس تصویب می گردد، بدون معطلی برای اجرا ابلاغ می کنم و باور دارم حتی اگر قانونی از نظر ما نقص یا ضعفی دارد، نباید در اجرا با تاخیر روبرو گردد، بلکه باید کوشش کرد در حین اجرا اشکالات آن در خود مجلس برطرف گردد.

رئیس جمهور دولت و مجلس را دو بازوی حکمرانی در کشور معرفی کرد و اضافه نمود: ضرورت دارد دولت و نمایندگان مجلس به ویژه درباره طرح هایی که دارای بار اقتصادی است، هماهنگی بیشتری داشته باشند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز همه ارکان کشور موظف به امیدآفرینی هستند، توضیح داد: دشمنان جمهوری اسلامی همه توان خود را به کار بسته تا مردم را از نظام مایوس نمایند و در این زمینه از هیچ کارشکنی، دروغ و فریبی دریغ ندارند.

وی ادامه داد: در مقابل این جریان دولت و مجلسی قرار دارند که می گویند مسائل جامعه را به خوبی شناخته و در پی برطرف آنها هستند. مقتدای ما سخنی دارد که ما کاملاً به آن باور داریم و آن این است که هیچ مسئله ای در کشور نداریم که راهکار آن در داخل وجود نداشته باشد.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه نظارت مجلس بر عملکرد دولت امری پسندیده و شایسته است، اعلام کرد: نظارت البته باید به شکلی اعمال گردد که شجاعت مدیران را از آنان نگیرد، چرا که اگر این رخ داد دیگر یک مدیر نمی تواند به خوبی از عهده ماموریت های خود برآید.

رئیسی با بیان اینکه همکاری دولت و مجلس تا به امروز نتایج سازنده و مهمی داشته است، اضافه نمود: اصلاحات اقتصادی که در این دولت با حمایت مجلس شروع شد، از جمله کارهایی بود که سال ها معطل مانده و دولت ها و مجالس قبل از زیر بار اجرای آن شانه خالی نموده بودند.

رئیس جمهور اضافه نمود: امروز فرصتی در اختیار دولت و مجلس است که می توانیم و باید از آن به نفع کشور و مردم بهره ببریم.

رئیسی در سرانجام سخنانش از برگزاری جلسات تخصصی میان وزرا و کمیسیون های مجلس استقبال کرد و گفت: این جلسات می تواند به فهم مشترک دولت و مجلس از مسائل کشور یاری کند و به هماهنگی بیشتر دو قوه بینجامد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1401 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1633

به "رئیسی: همه بر یک کشتی سوار هستیم، ناکامی ما به پای نظام نوشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: همه بر یک کشتی سوار هستیم، ناکامی ما به پای نظام نوشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید