دانش آموزان خلاق آینده صنعت هوایی را دگرگون خواهند کرد

به گزارش تور کانادا، تحول صنعت هوافضا و حمل و نقل کشور با توانمندی دانش آموزان در حوزه هوشمندسازی و ایجاد اکوسیستم های فناوری محقق می شود.

دانش آموزان خلاق آینده صنعت هوایی را دگرگون خواهند کرد

به گزارش گروه فناوری تور کانادا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روزگاری دانش آموزی تنها برابر بود با گذران دروس در قالب برنامه ریزی دروس آموزشی در مدارس و بس. در آن روز ها سخنی از خلاقیت و بهره گیری از کلاس های فوق برنامه ای که به دانش آموزان رسم چگونه زیستن در آینده را بیاموزد، نبود.

امروزه نسلی در مدارس تربیت می شوند که با شناخت علایق و توانایی های خود، در جهت درست قدم برمی دارند. دانش آموزانی در هیات زیست فناوران، فضانوردان، سرآمدان دریایی و هوایی، خلاقان صنعت نانوتکنولوژی و داروسازی که در راه درست رسیدن به آینده شغلی خود گام های استواری برمیدارند.

تحول صنعت هوافضا و حمل و نقل کشور با توانمندی دانش آموزان به هوشمندسازی و ایجاد اکوسیستم های فناوری به پیش می رود.

یکی از این راه های درست که چراغ راه دانش آموزان علاقه مند به صنعت هوافضا شده است، راه اندازی و ساخت آزمایشگاه های فضایی در پژوهش سرا های دانش آموزی است. آزمایشگاه هایی که در کنار آزمایشات خلاقانه در خلا، فشار و جاذبه، نحوه کارکرد ماهواره بر ها و طراحی و ساخت ماهواره ها و نحوه کارکرد آن ها و نوع خدماتی که ارائه می دهند را به دانش آموزان آموزش می دهد.

برگزاری کارگاه های مربیگری، آموزش ساخت و پرواز هواپیمای مدل در حوزه هوایی، راه اندازی نخستین شبکه اجتماعی تخصصی بومی هوایی دانش آموزی در حوزه پرواز آزاد، کارگاه آموزشی ساخت و پرواز هواپیمای Free Flight-p-30 در ایران، هم از دیگر اقداماتی است که به دانش آموزان راه و رسم ورود به این صنعت حیاتی را نشان می دهد.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم که پای اصلی زیست بوم توسعه فناوری های صنعت هوافضا در کشور است از راه اندازی این آزمایشگاه های فضایی در پژوهش سرا های دانش آموزی حمایت می کند. این ستاد در تلاش است تا تعداد این آزمایشگاه ها در کشور را افزایش داده و در گستره وسیع تری از کشور توسعه دهد.

تا راهی بهتر رابرای تربیت نسلی توانمند، خلاق و کارا برای صنعت هوافضای کشور که می تواند نیرو هایی تازه نفس را به این صنعت راهبردی تزریق کند.

ایران کشوری است که جمعیتی جوان و خلاق دارد. کشوری که می تواند با اتکا به همین خلاقیت ها و نیرو های تازه نفس، گلیم خود را از مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیرون بکشد. توانمندانی که با طی جهتی درست از ابتدای دوران آموزش و یادگیری، تبدیل به سربازان اقتصادی و سرآمدان علمی کشور می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 189

به "دانش آموزان خلاق آینده صنعت هوایی را دگرگون خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان خلاق آینده صنعت هوایی را دگرگون خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید