شکایت مخترعان اسپری داوری از فیفا و درخواست حبس 4 ساله برای اینفانتینو!

به گزارش تور کانادا، افرادی که برای اولین بار ایده استفاده از اسپری کف محو شونده برای کمک به داوران جهت تعیین محل استقرار دیوار دفاعی را ارائه کردند، از فیفا و رئیس آن شکایت و درخواست غرامت هنگفت کردند.

شکایت مخترعان اسپری داوری از فیفا و درخواست حبس 4 ساله برای اینفانتینو!

به گزارش تور کانادا و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، پابلو سیلوا و هاینه آلمانیه دو مبدع اسپری هایی که داوران برای مشخص فاصله میان توپ و دیوار دفاعی بازیکنان در ضربات ایستگاهی به کار می برند، از جانی اینفانتینو رئیس فیفا شکایت کرده اند و قرار است دادگاهی در برزیلی مشخص کند که آیا شکایت آنها به حق است یا نه.

این دو مدعی هستند که فیفا مطالبات آنها را پرداخت نکرده است و به همین دلیل برای مدیران فدراسیون جهانی فوتبال از جمله جانی اینفانتینو از یک تا چهار سال درخواست حبس کرده اند. تولیدکنندگان اسپری های داوری مدعی هستند فیفا بدون جلب رضایت آنها از اختراع شان استفاده کرده است و به همین دلیل قوانین ثبت حق انحصاری اختراع را نقض کرده است. از این رو سیلوا و آلمانیه از دادگاهی در برزیل درخواست کرده اند که به مطالبات آنها رسیدگی کند و قرار است ظرف چند روز آینده حکم این پرونده صادر شود. در این میان سیلوا مطمئن است که دادگاه به سود او و شریکش رأی خواهد داد.

سیلوا و آلمانیه برای احقاق حقوق خود کریستیانو زانین، وکیل سرشناس برزیلی - کسی که سابقه وکالت برای لولا داسیلوا رئیس جمهور سابق برزیل را هم داشته و توانسته است از او دفاع کند - را استخدام و او را مأمور کرده اند که بابت استفاده غیرمجاز فیفا از اختراع شان از این سازمان 40 میلیون دلار غرامت طلب کند.

سیلوا و آلمانیه ادعا کرده اند که آنها با مدیران سابق فیفا از جمله سپ بلاتر و خولیو گروندونا برای اعطای امتیاز استفاده از اختراع شان در ازای رقمی نزدیک به 40 میلیون یورو به توافق رسیده بودند، اما بعد از افشار رسوایی بلاتر و برکناری او و همچنین مرگ گروندونا، مدیران جدید فیفا بدون توجه به توافقات اجرا شده، اقدام به استفاده از اختراع شان کرده اند و هیچ پولی هم بابت آن به آنها پرداخت نشده است. بعد از طرح یک دعوای حقوقی اولیه، یک قاضی برزیلی، فیفا را از استفاده از اختراع سیلوا و آلمانیه منع کرد، اما فیفا از یک محصول مشابه با برندی دیگر استفاده کرد.

سیلوا در این خصوص گفت: ما صبوری به خرج دادیم، اما زمانی که دیدیم از اسپری هایی که ما اختراع کردیم در جام جهانی 2018 روسیه استفاده شد و فیفا هم هیچ توجهی به ممنوعیت استفاده از آن نکرد، برای دریافت حقوق مان دست به کار شدیم.

سیلوا همچنین گفت در صورتی که در کشور خودش پیروز نشود مطالباتش را از فیفا بگیرد، پرونده را به آمریکا خواهد بود و از آنجا بار دیگر اقدام خواهد کرد.

گفته می شود فیفا بابت هر مسابقه فوتبال از سال 2017 که در آن از اسپری های داوری استفاده کرده است، باید 15 هزار دلار به مخترعان این اسپری جریمه بپردازد که در این صورت سیلوا و آلمانیه باید رقمی بالغ بر 100 میلیون دلار از فیفا دریافت کنند، اما ظاهراً آنها به دریافت همان 40 میلیون دلاریی که با مدیران سابق فیفا توافق کرده اند، راضی هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 506

به "شکایت مخترعان اسپری داوری از فیفا و درخواست حبس 4 ساله برای اینفانتینو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت مخترعان اسپری داوری از فیفا و درخواست حبس 4 ساله برای اینفانتینو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید