ماهواره ظفر خاتمه هفته آسمانی می شود

به گزارش تور کانادا، رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ماهواره ظفر توسط ماهواره بر سیمرغ که توسط دانشمندان و نخبگان دانشگاه علم و صنعت طراحی و ساخته شده، در یکی از دو روز آخر هفته پنج شنبه یا جمعه در مدار قرار خواهد گرفت.

ماهواره ظفر خاتمه هفته آسمانی می شود

به گزارش گروه دیگر رسانه های تور کانادا، مرتضی براری دبیر شورای عالی فضایی و رئیس سازمان فضایی ایران در گفتگویی، با اشاره به پرتاب ماهواره ظفر در یکی از روز های پنج شنبه و جمعه گفت: ماهواره ظفر قرار است توسط ماهواره بر سیمرغ در مدار 530 کیلومتری قرار بگیرد که پس از این اتفاق، ما می توانیم خدمات مختلفی را به مردم و جامعه ارائه دهیم.

* ماهواره ظفر آماده قرار دریافت در مدار است

وی افزود: ماهواره ظفر طی چهار ماه گذشته تست های آزمایشی خود را توسط هشت تیم متخصص از دانشمندان ایرانی پشت سر گذاشته و هیچ گونه مسئله ای برای قرار دریافت در مدار ندارد.

* توان تصویربرداری و سیگنال های مخابراتی از ویژگی های ماهواره ظفر است

براری شرح داد: ماهواره ظفر دارای توان تصویربرداری، مخابراتی و همچنین جمع آوری سیگنال های فضایی است.

* ماهواره ظفر کاملا یک ماهواره عملیاتی است

رئیس سازمان فضایی افزود: یکی دیگر از تفاوت های ماهواره ظفر و با ماهواره نوید این است که ماهواره ظفر کاملا یک ماهواره عملیاتی بوده که با قرار دریافت آن در مدار امیدواریم بتوانیم خدماتی را به جامعه ارائه دهیم.

* شناسایی محل های حاصلخیز برای گسترش حوزه کشاورزی

وی افزود: ماهواره دارای خدمات مختلف برای حوزه های اقتصادی، اجتماعی و حتی تا حدودی سیاسی است، زیرا یکی از خدمات ماهواره شناسایی محل های حاصل خیز برای گسترش حوزه کشاورزی و تولید محصولات اساسی برای کشور است در واقع ماهواره ظفر کاربرد عمومی دارد و در آینده ای نزدیک همه بخش های مهم علمی، فناوری، زیست محیطی هم با استفاده از خدمات این محصول ملی شاهد تغییر و تحول می شوند.

* ماهواره ظفر در ابعاد 70 در70 طراحی شده است

براری شرح داد: بدون شک در حوزه علمی و فناوری در مدت زمان کوتاهی با پیشرفت های متنوعی روبرو خواهیم بود چراکه ماهواره می تواند جواب بسیاری از پرسش ها یا مسائل مربوط به موضوعات مختلف را بدهد. ماهواره ظفر در ابعاد 70 در70 طراحی شده که هدف آن پس از پرتاب، دیتاگیری و ارسال اطلاعات به زمین است.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 288

به "ماهواره ظفر خاتمه هفته آسمانی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره ظفر خاتمه هفته آسمانی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید