محققان پلتفورم نانویی برای توسعه رهایش ژن ابداع کردند

به گزارش تور کانادا، پلتفورمی حاوی نانوذرات برای رهایش ترکیباتی نظیر DNA، RNA و پروتئین توسط محققان ابداع شده است.

محققان پلتفورم نانویی برای توسعه رهایش ژن ابداع کردند

به گزارش گروه فناوری تور کانادا، جین ادیت (GenEdit) یکی از توسعه دهندگان فناوری نانوذرات پلیمری است که پلت فورمی برای رهایش ترکیبات غیرویروسی و غیرلیپیدی ارائه کرده که می توان از آن برای ژن درمانی استفاده کرد.

این شرکت خاطرنشان کرد تفاهم نامه همکاری با شرکت ادیتاس مدیسین امضا کرده است، شرکتی که در حوزه اصلاح ژن پیشرو است. جین ادیت اخیرا سامانه ای جامع برای رهایش ترکیبات حاوی کریسپر ارائه کرده که با استفاده از آن می توان ژن ها را درمان یا خاموش کرد. این سامانه روشی ایمن و کارا برای دستکاری ژن فراهم کرده است.

کنوولی بنیان گذار شرکت جین ادیت می گوید: این توافق نامه همکاری توانمندی فناوری جین ادیت را تایید می کند. ما خوشحالیم که ارتباط خود را با شرکت ادیتاس مدیسین برقرار کردیم چرا که آن ها از فناوری ما برای توسعه دارو های بالقوه ژنومی استفاده می نمایند.

براساس این توافق نامه همکاری، شرکت جین ادیت مجوز انحصاری برای استفاده از این فناوری را فراهم می کند و در ازای دریافت این حقوق، جین ادیت مبلغی دریافت می کند و بخشی از کپی رایت فروش محصولات را نیز به دست می آورد.

علاوه بر این، دو شرکت جین ادیت و ادیتاس مدیسین در بخش ارزیابی رهایش مواد با پلتفورم نانوذرات، با یکدیگر همکاری خواهند کرد. ادیتاس مدیسین بخشی از بودجه تحقیقات را فراهم کرده و به توسعه بیشتر این فناوری یاری می کند.

پلتفورم نانوذرات جین ادیت شامل یک کتابخانه غیرویروسی و غیرلیپیدی از پلیمر ها بوده که به طور موثر می تواند محموله هایی نظیر DNA، RNA، پروتئین، اسید های ریبونوکلئیک و پروتئین ریبونوکلئیک را با خود حمل کرده و رهاسازی کند. این شرکت برای پایش این کتابخانه از بررسی محاسباتی و شیمی پزشکی استفاده می کند.

این شرکت از این پلتفورم برای شناسایی پلیمر های کاندید برای رهایش ژن در بافت های مختلف استفاده کرده است. تیموتی فونگ از شرکت جین ادیت می گوید: در مقایسه با وکتور های ویروسی و نانوذرات لیپیدی، راهبرد ما پتانسیل بهتری برای هدف گیری داشته و با قیمت کمتر قابل فراوری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 143

به "محققان پلتفورم نانویی برای توسعه رهایش ژن ابداع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان پلتفورم نانویی برای توسعه رهایش ژن ابداع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید