مدیران برای حضور دانش آموزان در مدارس از 14 فروردین، تمام تلاش خود را به کار گیرند

به گزارش تور کانادا، وزیر آموزش و پرورش در جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان ها گفت: ضروری است مدیران تمام تلاش خود را در جهت زمینه سازی و بسترسازی لازم برای حضور همه دانش آموزان در مدارس از چهاردهم فروردین به کار گیرند.

مدیران برای حضور دانش آموزان در مدارس از 14 فروردین، تمام تلاش خود را به کار گیرند

به گزارش خبرنگاران و بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری در جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش های مجاهدانه معلمان در دوره همه گیری ویروس کرونا که با همه توان مانع از تعطیلی فرایند آموزش و تربیت دانش آموزان شدند، اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر حضوری شدن آموزش های مدارس و دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی ضروری است مدیران تمام تلاش خود را در جهت زمینه سازی و بسترسازی لازم برای حضور همه دانش آموزان در مدارس از چهاردهم فروردین ماه به کار گیرند.

وی اضافه کرد: در زمان به جای مانده از سال تحصیلی شرایط باید به گونه ای باشد که امکان بهره مندی همه دانش آموزان از آموزش های با کیفیت فراهم شود، لذا مدیران باید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر انجام فعالیت های تربیتی و آموزشی در مدارس، شرح داد: آموزگاران، دبیران، مربیان و هنرآموزان در همه مقاطع تحصیلی که به صورت حضوری به آموزش می پردازند ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، موکدا بر رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک از سوی دانش آموزان نظارت داشته باشند.

وزیر آمورش و پرورش بر لزوم مجذوب کننده سازی محیط مدرسه و تنوع بخشی در محیط های یادگیری تاکید و شرح داد: برگزاری رویدادها، اردوها و جشنواره ها با هدف تسهیل در فرآیند جامعه پذیری و کیفیت بخشی به فعالیت های تربیتی می تواند به جبران افت تحصیلی منجر شود.

وی آموزش های حضوری را یک اصل دانست و اضافه کرد: هرگونه تغییر در این شرایط را منوط به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا می دانیم بنابراین جهت ایجاد وحدت رویه در اجرای مصوبه ستاد مذکور، دستورالعمل نحوه انجام آموزش های حضوری ابلاغ خواهد شد.

نوری اضافه کرد: امیدوارم با توجه به تلاش های اجرا شده، استقبال خوبی از دانش آموزان در چهاردهم فروردین در کلیه مدارس کشور به عمل آید.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به مدیران اظهار کرد: ضروری است به نحوی مدیریت کنند تا دانش آموزان دارای علائم یا مبتلا به کرونا و افراد دارای بیماری زمینه ای با تایید پزشک و رضایت والدین بتوانند از بستر شاد آموزش های لازم را دنبال کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1575

به "مدیران برای حضور دانش آموزان در مدارس از 14 فروردین، تمام تلاش خود را به کار گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران برای حضور دانش آموزان در مدارس از 14 فروردین، تمام تلاش خود را به کار گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید