دانش آموزان با ماسک وارد حوزه های امتحانی می شوند

به گزارش تور کانادا، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم و آزمون های دروس عملی به صورت حضوری برگزار می گردد، گفت: در پایه اول ابتدایی اعلام کردیم که معلمین باید مطمئن شوند که دانش آموز پایه اول توانایی خواندن، نوشتن و حساب کردن را طبق برنامه ای که در نظر گرفته شده، کسب نموده باشد.

دانش آموزان با ماسک وارد حوزه های امتحانی می شوند

به گزارش تور کانادا از ایسنا، محسن حاجی میرزایی درباره جزییات برگزاری امتحانات دانش آموزان، گفت: با پدیده غیر منتظره کرونا، اتفاقاتی افتاد. از جمله اینکه نظام آموزشی تحت تاثیر نهاده شد. از همان ابتدا سیاست اصلی ما این بود که از سلامت دانش آموزان مراقبت کنیم و به همین دلیل از هفته دوم اسفند ماه مدارس را تعطیل اعلام کردیم.

وی اضافه کرد: از آنجایی که نمی دانستیم چه زمانی می توانیم مدارس را بازگشایی کنیم، لازم بود برای جلوگیری از وقفه آموزشی اقدام کنیم که بر همین اساس برنامه های تلویزیونی و شبکه شاد طراحی شد و فراوری بسته های آموزشی در دستور کار نهاده شد. همچنین زمانی را در اختیار همه دانش آموزان قرار دادیم که اگر ابهام و سوالی دارند، با حضور در مدرسه امکان طرح سوال داشته باشند و معلمین هم در مدرسه حضور داشتند تا به ابهامات آنها پاسخ دهند.

حاجی میرزایی ادامه داد: در حال حاضر هم در زمان برگزاری امتحانات قرار داریم و باید کوشش کنیم که انتهای خوش و اطمینان بخش و ایمنی را برای سال تحصیلی فراهم نموده و از طرفی با انتها سال تحصیلی به سرعت آمادگی های لازم را برای شروع سال تحصیلی جدید کسب کنیم. بر اساس برآوردهایی که کارشناسان و سازمان های بهداشتی انجام دادند، نمی دانیم چه زمانی با ویروس کرونا وداع خواهیم کرد. پیش بینی می گردد که این ویروس همچنان ادامه داشته باشد، بنابراین باید کوشش کنیم که زندگی کردن، کار کردن و تحصیل و آموختن را در کنار کرونا یاد بگیریم. همچنین باید ظرفیت مان را بالا ببریم تا دانش آموزان مان بتوانند از سلامت خودشان مراقبت نمایند، خانواده ها بتوانند از سلامت فرزندان شان مراقبت نمایند و ما در آموزش و پرورش از سلامت دانش آموزان مراقبت کنیم، بنابراین همه ما باید این ظرفیت و توانمندی را در درون خودمان افزایش دهیم و ببینیم چطور می توانیم با وجود کرونا، زندگی مان را استمرار دهیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره شرایط برگزاری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم، گفت: کوشش ما این است که با رعایت حداکثر ایمنی این کار انجام گردد. در مجموع پایه های تحصیلی دو پایه نهم و دوازدهم هستند که امتحانات سرنوشت ساز و تاثیر گذار دارند. ما تشخیص دادیم که این دو آزمون را به صورت حضوی انجام دهیم زیرا در سرنوشت آینده آنها تاثیرگذار است. همچنین به همه مدارس ابلاغ کردیم که باید حداکثر مراقبت را به عمل آورند به طوری که فاصله بین دانش آموزان را رعایت نمایند، از تراکم و اجتماع دانش آموزان پیشگیری نموده و مجالی فراهم نمایند که دانش آموزان بتوانند با آرامش در آزمون خودشان شرکت نمایند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه آزمون پایه نهم شروع شده و در پایه دوازدهم هم از 17 خرداد ماه آزمون ها برگزار خواهد شد، اظهار کرد: تمام پایگاه های برگزاری آزمون موظفند ضدعفونی شده باشند و بعد از برگزاری آزمون ها هم مجددا ضدعفونی شوند. همچنین دانش آموزان با ماسک وارد می شوند و مدارس و پایگاه ها هم آمادگی دارند که اگر کسانی ماسک نداشته باشند، ماسک لازم را برایشان تامین نمایند و با رعایت حداکثر مراقبت های بهداشتی در امتحان شرکت نمایند.

وی تاکید نمود: ما همه تمهیدات و مراقبت ها را انجام می دهیم تا خطری متوجه دانش آموزان نباشد و دانش آموزان و خانواده ها نیز باید در این زمینه به ما یاری نمایند. آنالیز های ما نشان می دهد که اگر این آزمون ها به صورت حضوری انجام گردد برای دانش آموزان و رعایت مصالح عمومی آنها مفیدتر است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: درباره سایر پایه ها نیز اعلام کردیم که امتحانات به صورت غیرحضوری برگزار گردد که بر اساس مجموعه ارزیابی هایی است که معلمان از دانش آموزان دارند. از فاصله اسفند ماه که مدارس تعطیل شده است، بسیاری از معلمان با دانش آموزان در ارتباط بودند. همچنین کل محتوای آموزشی به وسیله تلویزیون ارائه شده و محتوای آموزشی توسط معلمان در سامانه شاد عرضه شده و کلیه دروسی که دانش آموزان مجال فراگیری حضوری شان را نداشتند، در کانال محتوای آموزشی برای تمام پایه های تحصیلی از اول تا دوازدهم بارگذاری شده و امکان استفاده دانش آموزان و معلمان از آن برقرار است. همچنین فاصله ای که برای برطرف اشکال گذاشتیم، فرصتی برای برطرف اشکال دانش آموزان بود. بنابراین معلمان به وسیله کارهای عملی که به دانش آموزان می دهند، به وسیله تست هایی که از آنها گرفته می گردد و به وسیله آزمون هایی که از زمان بودن در مدرسه به عمل آوردند و ارزیابی عمومی که از دانش آموزان دارند، نمرات آنها را در نظر گرفته و اعلام می نمایند.

حاجی میرزایی درباره شرایط برگزاری امتحانات در مدارس فنی و حرفه ای و دروس عملی نیز گفت: آزمون هایی که الزاما باید به صورت عملی انجام گردد و باید توانمندی های حرفه ای و مهارتی دانش آموزان سنجیده گردد، حتما باید به صورت حضوری انجام گردد. درباره پودمان هایی که آموزش های آن به طور کامل ارائه نشده، همچنان فرصت را تمدید کردیم و دانش آموزان می توانند مراجعه نموده و این آموزشها را به صورت حضوری در کارگاه های مورد نظر و با رعایت پروتکل های بهداشتی ببینند و بعد به صورت عملی در آزمون های مربوطه به شکل حضوری شرکت نمایند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، همچنین گفت: درباره دوره ابتدایی که به روش توصیفی نمره داده می شد، سال جاری هم به همین صورت از سوی معلمین انجام می گردد. درباره پایه اول حساسیت داریم و اعلام کردیم که معلمین باید مطمئن شوند دانش آموز پایه اول توانایی خواندن، نوشتن و حساب کردن را طبق برنامه ای که در نظر گرفته شده، کسب نموده باشند. در سایر پایه ها نیز آزمون از سوی معلمان به صورت غیرحضوری انجام می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 542

به "دانش آموزان با ماسک وارد حوزه های امتحانی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان با ماسک وارد حوزه های امتحانی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید