میراث ماندگار خاندان غیاثی در جنوب تهران

به گزارش تور کانادا، بیمارستان خیریه غیاثی در جنوب غرب تهران یعنی منطقه18 و در محله پرجمعیت شهرک ولی عصر(عج) واقع شده است. این بیمارستان دارای عرصه ای به مساحت تقریبی 20هزارمترمربع و زیربنای 17هزار مترمربع در 5طبقه با زیرزمین است.

میراث ماندگار خاندان غیاثی در جنوب تهران

بیمارستان خیریه غیاثی، مرکز درمانی غیرانتفاعی است که تحت نظارت سازمان اوقاف و امور خیریه واقع شده است و توسط حامیان و افراد نیکوکار حمایت و تمامی درآمدهای این بیمارستان خیریه، صرف انجام امور مربوط به هزینه های بیمارستان و امور خیرخواهانه در راستای اجرای نیات واقف خیراندیش می گردد.

بزرگراه ها و جاده های اطراف بیمارستان به شهرک ها و نواحی پرجمعیت اطراف تهران و مناطق17، 18 و 19 منتهی می گردد. نباید فراموش کرد که این موقوفه درمانی در رفاه و آسایش ساکنان بسیار تأثیرگذار است، چرا که اکثراً خانواده های کم درآمد و احتیاجمند به خدمات درمانی و پزشکی متنوع احتیاج دارند.

مرحوم حاج علی نقی غیاثی بنیانگذار بیمارستان خیریه غیاثی با اطلاع از احتیاج مردم این منطقه، در وصیتنامه خود در سال1331 مقرر کرد که از محل ثلث کل اموال او برای ایجاد مؤسسه خیریه در منطقه نقی آباد و وصفنارد یعنی همین محل فعلی بیمارستان برای یاری به احتیاجمندان و ایتام اقدام گردد.

در سال1337 بعد از فوت مرحوم غیاثی و در جهت اجرای وصیتنامه، ابتدا پرورشگاهی برای ایتام ساخته شد و سپس اوصیا در سال1350 در زمینی به مساحت 20هزار مترمربع که از طرف مرحومه خانم غیاثی (همسر مرحوم علی نقی غیاثی) اهدا شد، اقدام به ساخت یک مرکز درمانی به مساحت 1200 متر مربع برای ارائه خدمات براساس احتیاجهای بهداشتی و درمانی به اهالی منطقه18 و ساکنان اطراف شهرک ولی عصر(عج) کردند. به دلیل استقبال مردم از خدمات درمانی موجود و به لحاظ نبود امکانات تخصصی لازم در منطقه18، هیئت مدیره درمانگاه غیاثی بر خود واجب دانست نسبت به گسترش دامنه فعالیت با تبدیل درمانگاه به بیمارستان اقدام کند که این مهم در سال1378 با اخذ مجوزهای لازم محقق شد. ضمن اینکه بیمارستان پیروز به کسب مجوزهای لازم برای تعداد 200تخت بستری شد.

اکنون ابوالفضل غیاثی تولیت موقوفات پدر مرحومش را برعهده دارد و البته راه اندازی بخش زنان، اطفال و نوزادان در این بیمارستان توسط بانوی نیکوکار مرحومه ویکتوریا غیاثی (عروس خانواده) در فروردین سال1397 از دیگر خدمات ماندگارخاندان غیاثی در منطقه18 به شمار می رود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 266

به "میراث ماندگار خاندان غیاثی در جنوب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراث ماندگار خاندان غیاثی در جنوب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید