چرا قطع ارتباط آمریکا با چین امکان پذیر نیست؟

به گزارش تور کانادا، صرفنظر از اینکه این قطع ارتباط صورت بگیرد یا نگیرد باید گفت ماهیت آن به قانون مالی مربوط می گردد و ابتدا باید آنالیز گردد این گزینه قابلیت اجرا دارد یا خیر.

چرا قطع ارتباط آمریکا با چین امکان پذیر نیست؟

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا به نقل از رادیو بین المللی چین، ایالات متحده آمریکا اخیراً مدعی شده که گزینه قطع ارتباط کامل با چین هنوز یکی از گزینه هایی است که در سیاست خود مد نظر دارد.

اما در عین حال، مقامات عالی رتبه آمریکا در حوزه امور مالی و تجاری تاکید دارند که قطع ارتباط مالی چین و آمریکا امکان پذیر نیست.

شمار زیادی از شخصیت های مالی و رسانه های دنیا معتقدند اظهارات افراطی مانند قطع ارتباط با چین از جانب مقامات آمریکایی چیزی جز یک بازی انتخاباتی نیست و در کل گزینه ای کاملاً غیر ممکن است.

صرفنظر از اینکه این قطع ارتباط صورت بگیرد یا نگیرد باید گفت ماهیت آن به قانون مالی مربوط می گردد و ابتدا باید آنالیز گردد این گزینه قابلیت اجرا دارد یا خیر.

چندی پیش هنری فارل استاد دانشگاه جورج واشنگتن و آبراهام نیومن استاد دانشگاه جرج تاون آمریکا مقاله ای مشترک با عنوان حماقت جداشدن از چین را در وب سایت مجله دیپلماسی آمریکا منتشر و تاکید کردند حذف شتابزده وابستگی به چین ممکن است نهایتا نه تنها روابط مالی سالم و مهم با چین را قطع کند بلکه پیوندهای مالی را با سایر کشورهای دنیا نیز قطع خواهد نمود.

در حقیقت اتفاقات مشابه (قطع ارتباط با چین) در تحریم های آمریکا علیه شرکت های چینی اتفاق افتاده است اما حقیقت این است که سیاستمداران آمریکایی قادر نیستند قوانین مالی در زمینه اقتصاد و تجارت بین المللی را به آسانی تغییر دهند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال چندی قبل گزارش داد با وجود تنش های مالی و تجاری، حجم تجارت دو جانبه چین و ایالات متحده در ماه آوریل به حدود 39.7 میلیارد دلار رسید که نسبت به ماه فوریه نزدیک 43 درصد افزایش یافته است.

این به معنای آن است که چین بار دیگر به بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده تبدیل شده است و بار دیگر پوچی لفاظی انتخاباتی قطع ارتباط به اثبات رسید.

صندلی مهم چین در ساختار امروزه زنجیره صنعتی دنیا، نتیجه تعادل مطلوب بین هزینه و کارایی است امری که شرکت های دنیای سال ها به وسیله ادغام واقعی منابع ایجاد نموده اند.

ضربه کوتاه مدت اپیدمی کرونا، مزیت نسبی چین را تغییر نداده است در واقع قطع ارتباط ناگهانی با چین فقط باعث می گردد شرکت های آمریکایی، چین این بازار بزرگ با پتانسیل رشد بزرگ را از دست دهند.

همزمان چین با اقدامات عملی از زنجیره تأمین صنعتی دنیا حفاظت نموده و گشایش در سطح بالاتر را به پیش سوق داده به همین دلیل عزم شرکت های خارجی برای آبادانی بازار چین پایدار تر شده است.

در دوران مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا، با ایجاد موانع انحصارگرایانه نمی توان مسائل را رفع کرد بلکه مشکل بیشتر برای آمریکا و بقیه دنیا به وجود می آید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 610

به "چرا قطع ارتباط آمریکا با چین امکان پذیر نیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا قطع ارتباط آمریکا با چین امکان پذیر نیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید