6 راه برای رهایی از حجم شدید کارها

به گزارش تور کانادا، یکی از مسائل نسبتا خوبی که ممکن است برای هر فردی رخ دهد، مشغول شدن به حجم شدیدی از کار است. وقتتان را گذاشته اید و تجارتی برای خودتان دست و پا نموده اید، و حالا مشتریان مصرانه دنبال بهره وری از مهارت های شما هستند. شاید این موضوع در نگاه اول افقی روشن و شادمان کننده را نشان دهد، اما اگر خیلی طولانی گردد، ماجرا جور دیگری خواهد بود.

6 راه برای رهایی از حجم شدید کارها

حال تصور کنید برای چندین سال مشغول به کاری تمام وقت باشید. از ساعت 05:00 صبح بیدار شده و بلافاصله شیفت کاری تان هم آغاز گردد و حتی تا سومین شیفت به طول انجامد. وقتی ساعت از نیمه های شب بگذرد، بدون شک پیش خودتان تصور می کنید که بیش از حد به روح و روانتان فشار وارد شده و شاید حتی برای لحظه ای دچار فشار عصبی شوید.

شاید فکر کنید رهایی از این شرایط کمی سخت باشد، اما در حقیقت روش های مختصر و ساده ای وجود دارند که می توان این قضیه را مدیریت و شرایط حاکم بر حرفه کاری تان را تسهیل کنید، به خصوص اگر به شغل فعلی تان علاقه مند باشید. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای برقراری تعادلی بیشتر بین زندگی و کارتان، این شش نکته را در دستور کار قرار دهید. با دیجیاتو همراه باشید.

1- استراحتی مختصر به خود بدهید

کار مداوم هم خوبی های خودش را دارد هم بدی های مضری، چرا که در مجموع می تواند به سلامت روان و جسم شما و همچنین بهره وری کاری لطمه وارد کند. بنابراین سعی کنید هر موقعی که احساس کردید جایی گیر نموده، خسته شدید یا احساس گیجی دارید، برای چند لحظه استراحت کنید، نفسی عمیق کشیده و یا به طور کلی برای مدتی دست از کار بکشید. چه در محل کار و چه در خانه، قدم زده و به آشپزخانه مراجعه کنید و تنقلاتی بخورید، یا بیرون رفته و قدمی بزنید. دور شدن از کامپیوتر برای مدت یک تا پنج دقیقه یا انجام کاری دیگر می تواند انرژی، تمرکز و عملکرد شما را تازگی ببخشد.

2- برای خود زمان بندی مشخص کنید

امروز دوشنبه است و مدیر یا مشتری شما پروژه ای را برای آدینه می خواهد. اگر انجام این کار را به لحظات آخر موکول کنید، احتمالا همه چیز استرس زا و پرفشار خواهد بود، آن هم در حالی که چهار روز کامل برای انجام این کار فرصت خواهید داشت. بنابراین سعی کنید پروژه خود را تقسیم و زمان بندی نموده و فشار را کنترل کنید. آغاز کردن ابتدای کار فرصتی است برای اینکه فشار اولیه کار را حذف کنید و بار کلی را به روزهای دیگر منتقل نمایید. چنین اتفاقی نه تنها کیفیت کار شما را زیاد می نماید، بلکه به روحیه و تمرکز روانی شما هم یاری می نماید.

3- به خودتان افتخار کنید

خیلی ساده است اگر بعضی از اشتباهات باعث گردد از ادامه کارتان ناامید شوید یا به مهارت ها و توانایی هایتان شک کنید، اما بدانید که هیچکسی عاری از اشتباه نیست. اگر یک روز خواب ماندید یا کاری پیش آمد و نتوانستید به هدف آن روزتان برسید، وحشت نکنید و ناامید نشوید. هیچ روز یا ددلاینی کیفیت کار شما را نمی سنجد، بلکه اهداف والای شما هستند که شخصیت حرفه ای شما را شکل می دهند. شاید در شرایط ایده آل نباشید، اما قطعا می بایست به خودتان افتخار کنید و به توانایی های خود اشراف داشته باشید.

4- برای موارد ضروری وقت بگذارید

هیچ پروژه ای مهمتر از خانواده، دوستان و سلامتی شما نیست. حتی اگر به مرحله آخر ددلاین رسیده بودید و کوهی از کار روی دوشتان ریخته بود، خیلی مهم است که برای خودتان و افرادی که دوست دارید یا دوستتان دارند وقت بگذارید. شاید همه چیز را بتوان در تماسی 5 دقیقه ای با مادر، گشتی مختصر با همراهی همسر یا حتی شب گذرانی با فرزندانتان خلاصه کرد. در هر صورت نباید فراموش کنید که حفظ تعادل بین کار و زندگی شما، ذهن و روانتان را سلامت نگه می دارد، بدون اینکه مهم باشد چه چیزی در زندگی شما بیشترین اهمیت را دارد.

5- از موارد غیرضروری دوری کنید

بسیاری از ما در حال حاضر خودمان را قرنطینه نموده ایم و از روی مبل یا میز تحریر اتاقمان مشغول کار هستیم و احتمالا تا خاتمه پاندمی ویروس کرونا این شرایط ادامه خواهد داشت. در این شرایط موارد غیرضروری هستند که ممکن است حواستان را پرت کند. تلویزیون درست روبروی شما قرار گرفته است، تلفن هوشمندتان درست کنار دستتان است، اما هر کدام از آنها می توانند مخلی در فرایند کار شما باشد. یک قسمت از سریال مورد علاقه تان، یک گشت و گذار کوتاه در اینستاگرام، ناگهان به خودتان می آیید و متوجه می شوید نیمی از روز را از دست داده اید.

6- حواستان باشد چقدر توانایی دارید

بدیهی است؛ هر باری که شما کاری فراتر از توانایی هایتان را بر عهده می گیرید، استرس و فشار امانتان را خواهد برید. حتی ممکن است فراموش کنید چه چیزی شما را به این مرحله رسانده، اما مهارت ها و اشتیاقی که برای بالا رفتن مداوم از کوه دارید، می تواند به همان اندازه شما را به پایین بکشد. پس حد خودتان را بدانید و برای سفری دیگر آماده شوید، اما به اندازه توانایی های شناخته شده تان.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 597

به "6 راه برای رهایی از حجم شدید کارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 راه برای رهایی از حجم شدید کارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید