ایالات متحده در انتظار تایید و توزیع واکسن کرونا

به گزارش تور کانادا، کامیون ها و هواپیماهای باری آماده توزیع میلیون ها دوز واکسن کروناویروس در سراسر ایالات متحده هستند، عملیاتی پیچیده که توسط یک ژنرال چهار ستاره رهبری می گردد و در نهایت کندتر از آنچه انتظار می رفت، پیش خواهد رفت.

ایالات متحده در انتظار تایید و توزیع واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران، ژنرال ارتش آمریکا گوستاو پرنا هفته هاست که نیروهای خود را متشکل از سربازان و کارشناسان بهداشتی برای موعد توزیع واکسن به محض تایید شدن آماده نموده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا قرار است واکسن های ساخته شده در شرکت های داروسازی فایزر/بیون تک و مدرنا را به ترتیب پس از 10 و 17 دسامبر تایید کند.

طبق برنامه ریزی ها قرار است توزیع اولین محموله از حدود 6.4 میلیون دوز واکسن فایزر در مدت 24 ساعت به تمام بیمارستان ها و دیگر مراکزی که سفارش داده اند، انجام گردد.

شیشه های واکسن فایزر در کارخانه ای در میشیگان انبار شده اند. روزانه شش کامیون حامل کانتینرهای حاوی واکسن کرونا تاسیسات را ترک نموده و روانه فرودگاه ها خواهند شد که از آن جا با یاری هواپیماهای باری به سراسر ایالات متحده فرستاده می شوند. این واکسن ها در محفظه هایی با دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نگهداری می شوند.

شرکت فایزر پیش بینی نموده است که روزانه 20 فروند هواپیما محموله های واکسن را جابجا خواهند کرد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، شرکت داروسازی مدرنا نیز اعلام نموده است با تاکید واکسن کروناویروس از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا کامیون های در نظر گرفته شده، محموله واکسن را بار زده و در میان مراکزی که سفارش داده اند، توزیع می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 899

به "ایالات متحده در انتظار تایید و توزیع واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایالات متحده در انتظار تایید و توزیع واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید