ایران، چین و روسیه؛ از محور های تماس مشاور امنیت ملی بایدن و شرکای اروپایی

به گزارش تور کانادا، مشاور امنیت ملی آمریکا در تماس تلفنی با شرکای اروپایی و همتای ژاپنی خود، مسائل پیرامون ایران، چین و روسیه را به بحث گذاشت.

ایران، چین و روسیه؛ از محور های تماس مشاور امنیت ملی بایدن و شرکای اروپایی

با ما سفر کنید و با سفر به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت جدید آمریکا در اولین تماس تلفنی با همتایان اروپایی و ژاپنی خود، پیمان ناتو و مسائل پیرامون ایران، چین و روسیه را به بحث گذاشت.

به نوشته پایگاه خبری هیل، امیلی هورن سخنگوی سالیوان روز آدینه گفت وی با امانوئل بُن همتای فرانسوی و جان هکر همتای آلمانی، شیگرو کیتامورا همتای ژاپنی خود و همچنین دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس، تماس هایی جداگانه برقرار نموده است.

هورن گفت: آقای سالیوان در تماس با شرکای اروپایی، بر تمایل دولت بایدن جهت تقویت اتحاد دو سوی اقیانوس اطلس تأکید کرد و آمادگی ما برای همکاری نزدیک با متحدان اروپایی درخصوص طیفی از اولویت های مشترک از جمله مسائل چین، ایران و روسیه را تصدیق کرد.

هورن اضافه نمود، سالیوان در تماس با کیتامورا بر اهمیت اتحاد ژاپن و آمریکا و تمایل دولت جدید برای رسیدگی به چالش های مختلف درخصوص شیوع ویروس کرونا و مسائل مربوط به کره شمالی و چین تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 947

به "ایران، چین و روسیه؛ از محور های تماس مشاور امنیت ملی بایدن و شرکای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران، چین و روسیه؛ از محور های تماس مشاور امنیت ملی بایدن و شرکای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید