ترغیب اولیا و مدیران مراکز پیش دبستانی جهت ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش

به گزارش تور کانادا، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای معاونین سازمان گفت رفع اشکالات سامانه سیدا برای پیش دبستانی ها، وجود پایگاه های سنجش پیش دبستانی در تمامی استان ها و شهرستان ها و ترغیب خانواده ها و مدیران مراکز پیش دبستانی از جمله مولفه های اثر گذار در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش دبستانی ها است.

ترغیب اولیا و مدیران مراکز پیش دبستانی جهت ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید جواد حسینی در این نشست با بیان اینکه در سال جاری پوشش 55 درصدی نوآموزان پیش دبستانی نیز در برنامه سنجش هدف گذاری شده است گفت: با توجه به مسائل سامانه سیدا برای ثبت نام پیش دبستانی ها تاکنون72 هزار نفر از نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت گیری کرده اند.

حسینی خواستار رصد و پیگیری مسائل احتمالی مدارس در آغاز سال تحصیلی از طریق اعضای شورای معاونین شد و گفت: کلاس بندی دانش آموزان استثنایی در سیدا و شاد، توزیع کامل کتب درسی و تکمیل صدور ابلاغ برای تمامی همکاران از جمله مواردی است که باید مدام از طریق شورای معاونین و روسای ادارات استان ها پیگیری شود.

معاون وزیر با بیان اینکه در سال جاری سه بسته تحولی آموزش، پرورش و توان بخشی خانواده محور، جشنواره نشاط و غربال و مداخله بهنگام نوآموزان 5 تا 7 ساله در معرض مسائل ویژه یادگیری در آموزش و پرورش استثنایی تدوین شده است گفت: برخی از شاخص های سه بسته تحولی سال گذشته سازمان آموزش و پرورش استثنایی از جمله شاخص های استمراری است که باید در سال جاری نیز استمرار یابد و در برنامه ریزی سال جاری لحاظ شده است.

حسینی با اشاره به مشکل سنوات ارفاقی نیروهای تامین اجتماعی گفت: 5 هزار نفر از پرسنل آموزش و پرورش استثنایی از صندوق بازنشستگی کشوری به صندوق تامین اجتماعی تغییر صندوق داده اند و سازمان تامین اجتماعی علاوه بر دریافت بیمه تامین اجتماعی برای این دسته از همکاران در زمان بازنشستگی و اعمال سنوات ارفاقی پنج سال حقوق هم تقاضا دارد.

وی گفت: این اندازه برای هر یک از همکاران نزدیک به 600 میلیون تومان می شود که با روح سنوات ارفاقی که در اساسنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی آمده است سازگاری ندارد.

وی افزود: با پیگیری های به عمل آمده از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهوری و در نشست های مشترک با سازمان تامین اجتماعی راه حلی برای رفع این مشکل پیدا شده است و با ارسال اطلاعات این دسته از نیروهای آموزش و پرورش استثنایی به سازمان تامین اجتماعی به زودی این مشکل مرتفع خواهد شد.

معاون وزیر خواستار فعال بیشتر باشگاه های پیشکسوتان آموزش و پرورش استثنایی شد و گفت: استفاده از اندوخته های بازنشستگان به عنوان راهنمایان بالینی در مدارس از کارکردهای مهم راه اندازی باشگاه های پیشکسوتان است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1372

به "ترغیب اولیا و مدیران مراکز پیش دبستانی جهت ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترغیب اولیا و مدیران مراکز پیش دبستانی جهت ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید