جلسه ای اضطراری برای اثبات آلوده نبودن هوای همدان!

به گزارش تور کانادا، خبرنگاران/همدان کارگروه اضطرار شرایط آلودگی هوای همدان با حضور همه اعضا به غیر از شهردار برگزار گردید تا پاک بودن هوا و نبود آلودگی را به اثبات برسانند.

جلسه ای اضطراری برای اثبات آلوده نبودن هوای همدان!

پس از چندروز آلودگی هوا و هشدارهای محیط زیست مبنی بر بالارفتن شاخص های آلودگی در همدان، به اصرار محیط زیست کارگروه اضطراری شرایط هوا برگزار گردید و اعضای این کمیته متشکل از دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، آموزش و پرورش، هواشناسی، فرمانداری، هلال احمر، شرکت پخش فرآورده های نفتی، برنامه و بودجه، مدیریت بحران، دادستانی و پلیس راهور گردهم جمع آمدند.

در ابتدای کارگروه اضطراری شرایط آلودگی هوا، پنجره های سالن جلسات به درخواست مدیرکل مدیریت بحران استانداری باز شد تا مقداری از هوای گرم سالن جلسات خارج گردد که بااین کار به جای بستن سیستم های گرمایشی، فضای جلسه به صورت کاملا محسوس با نام جلسه برای حاضران فراهم شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این جلسه به نبود شهردار انتقاد کردو در ادامه درخواست حضور نماینده وی را داشت که در انتها جلسه علی ضمیر معاون خدمات شهری به نمایندگی از شهرداری در جلسه حاضرشد.

نکته قابل توجه در این جلسه، کوشش همه مسئولان بر اثبات پاک بودن هوا و نبود آلودگی بود به طوریکه هرکدام از مسئولان در کوشش برای نشان دادن جو آرام و گل و بلبل حوزه خود بود و آنچه در این بین جایی نداشت، سختی تنفس برای بیماران قلبی، بیماران تنفسی، جانبازان شیمیایی و مادران بارداری بود که به علت نشان مثبت دادن عملکرد ادارات، نادیده گرفته می شد و در ادامه این جلسه، محکوم شدن تور کانادا به سیاه نمایی و جوسازی برای هوای آلوده ای که نباید بیان گردد، بیشتر از همه مسائل دردآور بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان با انتقاد صریح از تور کانادا گفت: تور کانادا بدون اطلاع از قوانین قانون هوای پاک، مدیریت بحران را هدف گیری نموده اند و من به آنها می گویم قبل از هر اظهارنظری ابتدا قانون هوای پاک را بخوانند و عملکرد ما را زیر سوال نبرند چرا که این فقط مسئولیت ما نیست.

معاون امور عمرانی استاندار انتقاد وارد شده را رد کرد و گفت: رسانه ها باید مسائل را مطرح نمایند تا آنها حل گردد و شاید کم کاری دبیرخانه باعث انتقاد تور کانادا شده باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 97

به "جلسه ای اضطراری برای اثبات آلوده نبودن هوای همدان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه ای اضطراری برای اثبات آلوده نبودن هوای همدان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید