حاجی میرزایی: 4، 5 میلیارد پیام در شاد مبادله شده ، شاد توسعه می یابد

به گزارش تور کانادا، وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه شرایط ما را به سمت آموزش های مجازی پرتاب کرد، از توسعه شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) خبر داد.

حاجی میرزایی: 4، 5 میلیارد پیام در شاد مبادله شده ، شاد توسعه می یابد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با مدیران استارت آپ های آموزش و پرورش که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برگزار گشت، با تقدیر از همکاری های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با آموزش و پرورش، اظهار کرد: مجموعه بزرگ آینده ساز هستیم وقتی از آینده سازی می گویم لزوماً آینده درخشان نیست بلکه منظور ما هر آینده ای است.

وی اضافه کرد: علت اینکه می گوییم آموزش و پرورش نهادی آینده ساز است، تغییرات پایداری است که در پی ارائه آموزش های این نهاد در جامعه انجام می شود و آینده جامعه را می سازد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه هیچ تغییری در هیچ سطحی اتفاق نمی افتد مگر اینکه ابتدا در حوزه آموزش و یادگیری صورت گیرد، اظهار کرد: اگر در اقتصاد اتفاقی می افتد و تغییراتی شکل می گیرد این موضوع ناشی از آموزش هایی است که در آموزش و پرورش به افراد داده شده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: هرچند در آموزش هایی که در سطح جامعه ارائه می شود ممکن است سایر نهاد ها نیز سهیم و مؤثر باشند، اما اینکه افراد در بهترین دوران زندگی شان در اختیار آموزش و پرورش هستند و از آموزش های نظام تعلیم و تربیت بهره مند می شوند، این آموزش ها به طور پایدار در افراد نهادینه می شود و آینده آن ها را رقم می زند لذا این وجه آموزش و پرورش، آن را از سایر ارگان ها متمایز می سازد.

وی با اشاره به شیوع کرونا از اسفند گذشته در کشور، گفت: شیوع کرونا در سطح کشور تغییرات زیادی را ایجاد کرد لذا این بیماری یک فرصت برای تغییرات به وجود آورد و بسیاری از ساختار های سنتی را شکست و ساختار های جدیدی را جایگزین کرد.

حاجی میرزایی با تأکید بر لزوم تغییرات، اظهار کرد: پویایی جامعه ما را وادار می کند تا خود را تغییر دهیم و شرایط کلی به ما می گوید باید تحول ایجاد کنیم واین ناشی از وجود مسائل است.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش دستگاهی پهن پیکر است و گستره بزرگی را در جامعه شامل می شود در شرایط حاکم بر جامعه این دستگاه نقش تنظیم گر را دارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری این نشست با مدیران استارت آپ های حوزه آموزش و پرورش گفت: در این جلسه می خواهیم بدانیم چه قوانینی باید تنظیم شود تا زمینه همکاری استارت آپ ها با آموزش و پرورش بیش از پیش مهیا شود.

وی به تشریح شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) پرداخت و اضافه کرد: ناگزیر بودیم برای اینکه تعطیلی مدرسه به تعطیلی آموزش نینجامد شبکه آموزشی ایجاد کنیم لذا ما با میل خودمان وارد این شبکه نشدیم بلکه شرایط ما را به سمت آموزش های مجازی پرتاب کرد.

حاجی میرزایی با اشاره به اقبال خوبی که در بین دانش آموزان و معلمان از شبکه آموزش دانش آموزان (شاد) صورت گرفت و همچنین با ارائه آمار و ارقام در این خصوص، شرح داد: تا به امروز بیش از دو میلیارد فایل و بیش از 4 و نیم میلیارد پیام در این شبکه مبادله شده است.

وی ظرفیت های شاد را برشمرد و گفت: گروه های مختلف در این شبکه تشکیل شده است و ما سعی داریم ارتباط دوطرفه را برقرار کنیم، همچنین ایجاد امکان برقراری ارتباط بین دانش آموز با دانش آموز دیگر در شبکه شاد نیز در دستور کار واقع شده است.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: عدم دسترسی برخی مناطق به اینترنت و نداشتن گوشی مطلوب برخی دانش آموزان، دو مشکل در راستا شبکه آموزشی دانش آموزان است لذا پیگیر برنامه هایی هستیم تا این دو مشکل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه فعالیت شبکه شاد در دستور کار آموزش است، اظهار کرد: قابلیت های جدیدی به این شبکه اضافه و آن را ارائه خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 571

به "حاجی میرزایی: 4، 5 میلیارد پیام در شاد مبادله شده ، شاد توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: 4، 5 میلیارد پیام در شاد مبادله شده ، شاد توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید