حمایت از فعالیتهای استارت آپی در قالب تعاونی ها

به گزارش تور کانادا، معاون امور تعاون وزیر کار با اعلام حمایت از شکل گیری و فعالیت استارت آپها در قالب شرکتهای تعاونی، گفت: باید مزیتهایی ایجاد کنیم تا جوانان و فارغ التحصیلان ترغیب شوند طرح ها و ایده های خود را در قالب تعاونی ارائه و اجرا نمایند.

حمایت از فعالیتهای استارت آپی در قالب تعاونی ها

محمدجعفر کبیری در گفت وگو با تور کانادا، درباره ورود بخش تعاون به حوزه استارت آپ ها، اظهار کرد: با توجه به ظرفیتهای بالای بخش تعاون و به دلیل بسترهای قانونی این بخش، احتیاج به شکل گیری استارت آپ ها در قالب شرکتهای تعاونی احساس شد و برای آنکه جوانان خلاق و با انگیزه را وارد عرصه تعاون کنیم و از ایده های آنها بهره بگیریم، اقداماتی را در دستور کار قرار دادیم.

وی راه اندازی مراکز نوآوری و توسعه بخش تعاون را یکی از این اقدامات برشمرد و گفت: درصدد هستیم در مراکز استانهایی که جغرافیای کسب و کار این مناطق اجازه تشکیل چنین مجموعه هایی را می دهد، با همراهی بخش غیر دولتی و تعاونی مراکز نوآوری و توسعه تعاون را راه اندازی کنیم.

به گفته معاون امور تعاون وزیر کار، مدیریت و راهنمایی این مجموعه ها در اختیار جوانان تحصیلکرده، خلاق و دارای ایده است و علاوه بر حمایت از طرح های نوآورانه، بهره وری در تعاونی های سنتی هم افزایش می یابد.

کبیری توضیح داد: در این راستا با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، مراکز نوآوری بخش تعاون در سه استان کشور رونمایی شد که در این مراکز صندوق های ریسک پذیر با مشارکت بخش غیردولتی و دولتی برای حمایت از جوانان تشکیل خواهند شد.

معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدام دیگر در حمایت از را تأمین مالی خرد تضمین شده بیان کرد و گفت: آن دسته از استارت آپ هایی که در قالب شرکت تعاونی فعالیت می نمایند، می توانند طرح های خود را به صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون ارائه نمایند تا چنانچه طرح ها دارای توجیه مالی بود مشمول جذب سرمایه های مردمی گردد و ما سرمایه هایی که در طرح های این جوانان به کار گرفته گردد را مورد ضمانت و حمایت قرار می دهیم.

وی با اعلام حمایت از شکل گیری و فعالیت استارت آپ ها در قالب تعاونی به ویژه تعاونی های دانش بنیان گفت: در راستای افزایش نوآوری و خلاقیت بخش تعاون پیش بینی شده برای تعاونی هایی که واحد تحقیق و توسعه راه اندازی نمایند تا سقف یک میلیارد تومان ضمانت نامه صادر گردد.

کبیری در سرانجام بر لزوم ایجاد مزیت برای ترغیب جوانان به ارائه و اجرای طرح های خود در قالب شرکتهای تعاونی تاکید نمود و گفت: ثبت شرکت در قالب تعاونی نسبت به شرکت خصوصی ویژگی هایی دارد که مهمترین آن اعمال تخفیف 25 درصدی مالیات بر درآمد برای شرکتهای تعاونی است.

به گزارش تور کانادا، تا به امروز مراکز نوآوری و توسعه بخش تعاون در استانهای کردستان و فارس راه اندازی شده و قرار است تا 12 استان کشور افزایش یابد. با توجه به اهمیت نوآوری و گسترش فناوری های روز، توسعه فناوری در بخش تعاون امری ضروری و حیاتی به شمار می رود تا از این طریق علاوه بر افزایش بهره وری و بروزرسانی در تعاونی ها، زمینه رشد و پویایی و بهبود کیفیت خدمات رسانی در تعاونی ها در فضایی مدرن به وجود می آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 419

به "حمایت از فعالیتهای استارت آپی در قالب تعاونی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از فعالیتهای استارت آپی در قالب تعاونی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید